پایگاه خبری - تحلیلی مینووی minoovi
اخبار شهرستان های شرق هرمزگان ( میناب - رودان - جاسک - سیریک - بشاگرد ) 
قالب وبلاگ
میناب _ خبرگزاری مهر: فرماندار جدید شهرستان میناب اظهار داشت: باید بستری فراهم کنیم تا توسعه و بالندگی و تحرک در این شهرستان موجب تسریع در حرکت رو به رشد زیر ساختها عمرانی و ایجاد انگیزه برای کشاورزان و شهروندان مینابی باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر،عباس خدادا زاده نیک پی پنجشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه فرماندار میناب با تاکید برمقابله با قاچاق و ارتقا امنیت در شهرستان افزود:هدف مابهبودبخشیدن سطح کارآمدی و جامه عمل پوشاندن به خواسته‌های قانونی مردم و رصد کردن مطالبات آن از طریق دستگاه‌های مربوط و تلاش برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های در حال اجرا است.

خداداد زاده با اشاره به استفاده ازتمام فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در شهرستان با توجه به شناخت کامل میناب خاطر نشان کرد: تمام توان خود  را به کار خواهم بست تا با همراهی و همکاری مدیران و مردم در راستای رضایت خداوند و خدمت به مردم حرکت کنم.

وی حضور ونقش پر رنگ مردم میناب را در مبارزات قبل از انقلاب، قابل تحسین خواند وافزود: روحانیون مبارز و نخبگان مینابی  در تمامی صحنه‌های حساس نقش بی‌بدیل و موثری ایفا کرده‌اند و از این جهت میناب همانند نگینی در شرق هرمزگان می‌درخشد.

فرماندار میناب با بیان اینکه هر خدمتی که با اخلاص و اخلاق حسنه توام باشد ابدی خواهد بود، ادامه داد: هر چه خدمت و مسیر خدمت گذاری سخت‌تر باشد اجر معنوی آن نزد خداوند بیشتر است.

وی از تمرکز بر مسایل و تحولات اداری، مبارزه با فساد اداری و توجه به خدمت بی منت به مردم به عنوان امور مورد نیاز در میناب یادکرد و گفت: بیان سطح کارآمدی در شهرستان میناب باید ارتقا یابد.

وی، جبران عقب افتادگی ها در میناب  رانیاز مند بسیج تمام ظرفیت ها دانست و ادامه داد: ایجاد فضای همکاری و مشارکت، همدلی و هم افزایی برای رفع مشکلات و امور برجا مانده را از اولویت‌های مدیریتی خود در میناب قرار خواهم داد.

وی ادامه داد: توجه به زیر ساخت ها،عمران و مبلمان شهری، تغییر چهره شهر، تکمیل و بهره برداری از مسکن مهر ،توسعه بنادر و راه‌های روستایی، توجه به اشتغال مولد با تکیه بر صنعت، کشاورزی و صیادی و همچنین آموزش نیروی انسانی کارآمد از دیگر اموری است که در میناب باید در دسور کار قرار گیرد.

خدادادزاده نیک پی تصریح کرد: تسریع در استقرار امنیت پایدار، پیشگیری از وقوع جرایم و مقابله با هنجارشکنان، اصلاح امور ترافیکی و مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت، از موارد اولویت دار در میناب خواهد بود.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:39 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: امام جمعه میناب گفت: اکنون که فردی کاردان در مجموعه شهرداری میناب به کار گرفته شده است عده‌ای به دنبال زمین زدن آن هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب واقع در شرق مرکز استان هرمزگان، حجت‌الاسلام میرزاحسن معتمدی‌فر در جمع مدیران شهرستانی و استانی، اظهار داشت: طی سفری که هیئت دولت و رئیس جمهور به هرمزگان و شهرستان میناب داشتند همه مشکلات به نحو شایسته و کامل مطرح شد ولی اگر تذکری در راستای پیگیری آنها داده می‌شود به نفع و سود مردم است.

وی، از میناب به عنوان شهرستانی "سر در گم و بلاتکلیف" یاد کرد و ادامه داد: مسئولان باید با تدبیر مناسب و سنجش با خط کش عدالت، این شهر را از بلاتکلیفی در بیاورند.

خطیب جمعه میناب گفت: تنها در بخش بازار و وجود اتباع بیگانه، به عنوان مدافع حقوق مردم بیش از سه سال است فریاد می‌زنم.

وی همچنین با اشاره به "مشکلات بخش کشاورزی و نابودی بخش اعظمی از نخیلات در میناب" گفت: نخل و انبه که سرمایه خدادادی و الهی است را نابود می‌کنند و به جای آن چیز دیگری احداث می‌کنند.

امام جمعه میناب همچنین مبارزه با آفات کشاورزی و باغ‌های لیمو ترش و نیز تامین آب مورد نیاز کشاورزان در شرق هرمزگان به ویژه میناب را از دیگر مشکلات این منطقه مطرح کرد.

معتمدی‌فر با ذکر فرمایشی از امام ششم شیعیان پیرامون بحث نرم افزاری در مدیریت اظهار داشت: مسئول باید ضمن خیر اندیشی در امور، امر او توسط زیر دستان اطاعت و عملی شود.

وی شهرستان میناب را نیازمند نگاه ویژه در زمینه اعتبارات دانست و گفت: توسعه و عمران هر منطقه در بخش‌های گوناگون به میزان اعتبارات وابسته است.

امام جمعه میناب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات موجود در مجموعه شهرداری میناب، بیان کرد: اکنون که فردی کاردان و آگاه به امور در این مجموعه به کار گرفته شده است عده‌ای که سر در آخور بیت‌المال دارند به دنبال زمین زدن آن هستند.

وی، وجود بافت فرسوده، اوضاع نابسامان فاضلاب شهری و توسعه حمل و نقل در میناب را از اولویت‌های این شهرستان عنوان کرد و افزود: مشکلات میناب را باید با بینش قوی مدیریتی پیگیری و حل کرد.

خطیب جمعه میناب ادامه داد: بندرعباس با پول، آب و سرمایه میناب آباد می‌شود در حالی که بسیاری از روستاهای میناب به علت عدم رسیدگی به مشکلات آنان در حال خالی شدن از سکنه است.

معتمدی‌فر با ارائه تعریفی از قاچاق گفت: هر فعالیتی که حمل و نقل و فروش آن مخفی و خلاف قانون و شرع باشد قاچاق محسوب می‌شود در حالی که همه این ویژگی‌ها در میناب به صورت علنی است.

وی، نبود بستر مناسب برای اشتغال جوانان را عامل اصلی رو آوری به قاچاق به ویژه قاچاق سوخت عنوان کرد و افزود: جوان میناب با همه خطرات پیش رو و تصادفات، به علت نداشت کار و شغل مناسب مجبور به فعالیت در زمینه قاچاق است.

امام جمعه میناب با بیان این که طرح مشکلات و مطالبات مردم برای رسیدن به نتیجه از وظایف ائمه جمعه است، بیان کرد: در زمینه مسکن مهر علی‌رغم اقدامات قابل توجهی که در اقصی نقاط کشور صورت گرفته ولی هنوز در میناب از آن خبری نیست.

وی بیان این مطلب که مردم میناب باید خنکای خدمات دولت را احساس کنند، افزود: راه برون رفت از همه مشکلات در میناب کار کارشناسی دقیق و اجرای صحیح مصوبات سفرهای هیئت دولت به استان است.

امام جمعه میناب همچنین افزود: هر تغییر و تحول در سطوح مدیریتی باید تحول در امور شهری را نیز به همراه داشته باشد.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:33 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: فرماندار جدید میناب با بیان اینکه مقابله با قاچاق و ارتقا و بهبود سطح کارآمدی در این شهرستان از جمله برنامه‌های الویت‌دار در این شهرستان است.

خبرگزاری فارس: ارتقای سطح کارآمدی در میناب اولویت برنامه‌هاست

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، عباس خدادادزاده در آئین معارفه خود به عنوان فرماندار میناب با بیان این که از همه فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در این شهرستان شناخت کامل دارد، اظهار داشت: تلاش می‌کنم با همراهی و همکاری مدیران و مردم در راستای رضایت خداوند و خدمت به مردم گام بردارم.

وی خدمت به مردم را افتخار دانست و با بیان این که هر خدمتی که با اخلاص و اخلاق حسنه همراه باشد ماندگار می‌شود، گفت: هر چه خدمت و مسیر آن دشوار و سخت‌تر باشد اجر معنوی آن نزد خداوند بیشتر است.

خدادادزاده، از میناب به عنوان شهری با پیشینه تاریخی و موقعیت استراتژیک و زمین‌های مستعد کشاورزی یاد کرد و ادامه داد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا رشد و بالندگی کشاورزان و شهروندان مینابی در بخش‌های مختلف به منصه ظهور برسد.

وی با اشاره به نقش مبارزاتی مردم میناب در مبارزات قبل از انقلاب، گفت: روحانیون مبارز و تحصیل کردگان این منطقه در تمامی صحنه‌های حساس نقش بی‌بدیل و موثری ایفا کرده‌اند و از این جهت میناب همانند نگینی در شرق هرمزگان می‌درخشد.

خدادادزاده، ایجاد فضای همکاری و مشارکت، همدلی و هم افزایی برای رفع مشکلات و امور برجا مانده را از اولویت‌های مدیریتی خود در میناب عنوان کرد و بیان داشت: عقب‌ماندگی‌ها را با کار و فعالیت عادی نمی‌توان جبران کرد بلکه تلاشی بسیجی وار می‌طلبد.

فرماندار میناب پیگیری مصوبات سفرهای هیئت دولت، جامه عمل پوشاندن به خواسته‌های قانونی مردم و رصد کردن مطالبات آن از طریق دستگاه‌های مربوط و تلاش برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های در حال اجرا را از دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد.

وی ادامه داد: توجه به عمران و مبلمان شهری و اصلاح آن و پیگیری تا حصول نتیجه در زمینه مسکن مهر را سایر اولویت‌های میناب ذکر کرد و افزود: توسعه بنادر و راه‌های روستایی، توجه به اشتغال مولد با تکیه بر صنعت، کشاورزی و صیادی و نیز تربیت نیروی انسانی کارآمد با تاکید بر آموزش و پژوهش از دیگر اموری است که در میناب باید شتاب پیدا کند.

خدادادزاده، استقرار امنیت پایدار، پیشگیری از وقوع جرایم و مقابله با هنجارشکنان، اصلاح امور ترافیکی و مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت را  برنامه‌های آینده در میناب ذکر کرد.

وی همچنین تمرکز بر مسایل و تحولات اداری، مبارزه با فساد اداری و توجه به خدمت بی منت به مردم را از سایر امور مورد نیاز در میناب بیان کرد و گفت: سطح کارآمدی در میناب باید ارتقا یابد.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:28 ] [ مینووی ]
میناب - خبرگزاری مهر: با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان عباس خداددادزادهˈ به عنوان فرماندار جدید میناب معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دراین مراسم که استاندار هرمزگان، امام جمعه ، نماینده مردم میناب درمجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان وشهرستان حضور داشتند، از دو سال خدمات شایسته مسعود قانعی فرد فرماندار سابق میناب قدردانی شد.

عباس خدادادزاده فرماندار جدید میناب نیز دراین مراسم اظهارامیدواری کرد: با وحدت و همدلی تمام مدیران دستگاه ها و مردم بتوانیم سیاست های دولت و مدیریت عالی استان را درجهت توسعه رشد و پیشرفت شهرستان گام برداریم.

شهرستان میناب با 300هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری شرق بندرعباس مرکزاستان هرمزگان واقع است.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:27 ] [ مینووی ]

سرویس: سياسي - مجلس

نماینده ميناب،رودان و جاسك گفت: توسعه زیرساختهای عمرانی،کشاورزی، صنعتی و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در میناب با همدلی و همکاری مسوولان و تمامی دلسوزان میسر می‌شود و این امر، این شهرستان را به مرکز شرق استان تبدیل خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خلیج فارس، سید عبدالکریم هاشمی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرماندار میناب افزود: دوران عقب ماندگی میناب به اتمام رسیده و با همکاری مردم و مسوولان شهرستانی و استان می‌توان شرایط موجود را تغییر داده و شرایط مناسبی را حاکم ساخت.

وی با اشاره به مشکلات عدیده میناب اظهار کرد: ورودی این شهرستان در شان مردم این شهرستان نيست و باید طرح بهسازی آن هر چه سریع تر اجرایی شود و ارتقاء دوراهی میناب- رودان نیز از اولویت‌ها بوده که در دست اجرا است.

هاشمی به نامناسب بودن مبلمان و فضای شهری میناب اشاره و خاطرنشان کرد: این شهرستان با توجه به آب و هوا و شرایط مناسب نباید چنین وضعیت نابسامانی از نظر فضای شهری داشته باشد و شهرداری باید در عمران و مبلمان شهر شرایط مناسبی را فراهم سازد.

وی با بیان اینکه احداث کارخانه ذوب فلزات و نیروگاه برق می‌تواند موجب افزایش اشتغال در این منطقه شود، افزود: توسعه کسب و کار و صنعت موجب افزایش شاخص‌های امنیتی و کاهش بیکاری و معضلات دیگر خواهد شد.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:25 ] [ مینووی ]
میناب - خبرگزاری مهر: نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:شهرستان میناب از دیر زمان نیازمند توجه ویژه مسئولان و التیام زخم های بجا مانده از پروژه های نیمه تمام و بهره برداری از مصوبات سفرهای چهار گانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالکریم هاشمی پنجشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه فرماندار میناب با بیان اینکه حل مشکلات میناب نیازمند همکاری مسئولان و نخبگان است، اظهار داشت: دوران افول و درجا زدن میناب رو به پایان استو باید با تلاش مضاعف و ایجاد شرایط مناسب، معضلات و موانع پیش رفت و آبادانی این شهرستان را برطرف کنیم.

هاشمی افزود: با وجود تمام مشکلات با هدف گذاری یک برنامه چهار ساله برای تغییر چهره رکود و بی تحرکی از شهرستان میناب کمر همت بسته ایم و با همکاری تمام مسوولان و نخبگان مینابی و استانی برای رفع نواقص و کمبود ها تمام توان خود را به کار خواهیم بست.

وی ادامه داد: هرکس وارد شهر میناب شود متاسفانه با دیدن ورودی شهر میناب دچار یاس و نا امیدی می شود و میناب را شهری عقب افتاده می بیند، که این نیز نیازمند توجه بیشتر مسئولان است تا با اولویت بندی امور شهری به برطرف سازی مسائل بپردازند.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با شاره به اینکه کار در میناب بسیار سخت است ادامه داد: در میناب سال‌ها است که کار اساسی یا نشده و اگر هم شده، نمودی نداشته است و این شرایط، کار را سخت کرده است.

این نماینده مجلس، مسیر دوراهی رودان تا میناب، بلوار آل محمد (ص) و بلوار رسالت تا زهوکی را از جمله امور بر زمین مانده در میناب برشمرد و ادامه داد:اشتغال جوانان ، امنیت و پایین بودن سرانه فضای سبز در شهرستان میناب از دیگر مشکلات پیش رو است.

وی یادآور شد: با احداث نیروگاه و کارخانه ذوب فلزات در بندزرک میناب که بخش اعظم کارهای مطالعاتی آن رو به پایان است، نخستین حرکت و جهش صنعتی گسترده در شرق هرمزگان استان رقم می‌خورد که البته نیازمند تامل بیشتر مسوولان امر با سرمایه گزاران در این مناطق است.

نماینده منتخب شرق استان با برشمردن مشکلاتی از قبیل وجود فارغ‌التحصیلان بیکار و کمبود فضای توسعه کسب و کار از طریق کشاورزی،نبود حمایت از صید و صیادی و صنعت و تجارت موجب گسترش معضلات اجتمایی همانند پدیده قاچاق شده است افزود: شهرستان میناب با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل فراوان در تمام زمینه های ذکر شده نیازمند توجه و حمایت است.

هاشمی همچنین خواستار تامین زیر ساخت‌های مورد نیاز برای تشکیل هرمزگان شرقی به مرکزیت میناب شد و افزود: تامین آب کشاورزان و مدیریت مصرف آن، جلوگیری از انتقال آب سد استقلال به بندرعباس به وسیله روش‌های جایگزین و نصب آب شیرین‌کن، توسعه بنادر تیاب، کلاهی، بندزرک و کرگان با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های دریا و احداث بیمارستان دوم میناب برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم از دیگر اموری است که باید به آن توجه داشت.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:24 ] [ مینووی ]
میناب _ خبرگزاری مهر: فرماندار جدید شهرستان میناب اظهار داشت: باید بستری فراهم کنیم تا توسعه و بالندگی و تحرک در این شهرستان موجب تسریع در حرکت رو به رشد زیر ساختها عمرانی و ایجاد انگیزه برای کشاورزان و شهروندان مینابی باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر،عباس خدادا زاده نیک پی پنجشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه فرماندار میناب با تاکید برمقابله با قاچاق و ارتقا امنیت در شهرستان افزود:هدف مابهبودبخشیدن سطح کارآمدی و جامه عمل پوشاندن به خواسته‌های قانونی مردم و رصد کردن مطالبات آن از طریق دستگاه‌های مربوط و تلاش برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های در حال اجرا است.

خداداد زاده با اشاره به استفاده ازتمام فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در شهرستان با توجه به شناخت کامل میناب خاطر نشان کرد: تمام توان خود  را به کار خواهم بست تا با همراهی و همکاری مدیران و مردم در راستای رضایت خداوند و خدمت به مردم حرکت کنم.

وی حضور ونقش پر رنگ مردم میناب را در مبارزات قبل از انقلاب، قابل تحسین خواند وافزود: روحانیون مبارز و نخبگان مینابی  در تمامی صحنه‌های حساس نقش بی‌بدیل و موثری ایفا کرده‌اند و از این جهت میناب همانند نگینی در شرق هرمزگان می‌درخشد.

فرماندار میناب با بیان اینکه هر خدمتی که با اخلاص و اخلاق حسنه توام باشد ابدی خواهد بود، ادامه داد: هر چه خدمت و مسیر خدمت گذاری سخت‌تر باشد اجر معنوی آن نزد خداوند بیشتر است.

وی از تمرکز بر مسایل و تحولات اداری، مبارزه با فساد اداری و توجه به خدمت بی منت به مردم به عنوان امور مورد نیاز در میناب یادکرد و گفت: بیان سطح کارآمدی در شهرستان میناب باید ارتقا یابد.

وی، جبران عقب افتادگی ها در میناب  رانیاز مند بسیج تمام ظرفیت ها دانست و ادامه داد: ایجاد فضای همکاری و مشارکت، همدلی و هم افزایی برای رفع مشکلات و امور برجا مانده را از اولویت‌های مدیریتی خود در میناب قرار خواهم داد.

وی ادامه داد: توجه به زیر ساخت ها،عمران و مبلمان شهری، تغییر چهره شهر، تکمیل و بهره برداری از مسکن مهر ،توسعه بنادر و راه‌های روستایی، توجه به اشتغال مولد با تکیه بر صنعت، کشاورزی و صیادی و همچنین آموزش نیروی انسانی کارآمد از دیگر اموری است که در میناب باید در دسور کار قرار گیرد.

خدادادزاده نیک پی تصریح کرد: تسریع در استقرار امنیت پایدار، پیشگیری از وقوع جرایم و مقابله با هنجارشکنان، اصلاح امور ترافیکی و مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت، از موارد اولویت دار در میناب خواهد بود.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:21 ] [ مینووی ]
میناب _خبرگزاری مهر: امام جمعه میناب گفت: مشکلات میناب را باید با بینش قوی مدیریتی پیگیری و حل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام میرزاحسین معتمدی فر پنجشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه فرمانداران شهرستان میناب با بیان اینکه در ایزان اسلامی نیازمند انجام تودیع و معارفه های اسلامی هستیم افزود: در شهرستان میناب کسی ناقض انجام کار توسط دولتها در ادوار و زمان های متفاوت نیست البته افت و خیز  این فعالیت ها نمود آن را در جامعه کم کرده است ولی نباید تلاش صورت گرفته در گذشته را نادیده گرفت.

معتمدی فر از میناب به عنوان شهرستانی "سر در گم و بلاتکلیف" یادکرد و ادامه داد: مسئولان باید با تدبیر مناسب و عدالت محوری، این شهر را از بلاتکلیفی در بیاورند.

معتمدی فر افزود: در سفر ریاست جمهور به شهرستان میناب در ماه های آغازین سا جاری تماتم ناگفته ها را بی ایشان مطرح کردم و دیگر نیازی به بازگویی آن نمی بینم اما تذکر مواردی که همچنان برزمین مانده به نفع مردم خواهد بود.

وی با اظهار اینکه مردم میناب نمی دانند در روستا زندگی می کنند یا شهر، عنوان کرد: اگر در شهر هستند خدمات و چهره شهر این را نشان نمی دهد و حتی برخی محلات شهری در میناب از مناطق زلزله زده آذربایجان هم بدتر است و اگر در روستا هستیم چرا مولفه های روستا نشینی را که همان آب برای آبادانی مزارع است را از میناب گرفته و به بندرعباس می برید.

وی با اشاره به "مشکلات بخش کشاورزی و نابودی بخش اعظمی از نخیلات در میناب گفت: نخل و انبه که سرمایه خدادادی و الهی است و تنها محصول به جا مانده پس از آفات سال های اخیر در میناب است را نابود و به جای آن چیز دیگری احداث می‌کنند.

امام جمعه میناب بیان داشت: تا جایی که ما تحقیق کرده ایم قاچاق به فعالیتی گفته می شود که حمل و نقل، فروش، نگهداری آن به صورت مخفیانه انجام شود، اما در شهرستان میناب قاچاق سوخت به صورت آشکار برقرار است و برخورد قاطعی از سوی هیچکدام از دستگاه های مربوطه انجام نمی شود.

خطیب جمعه میناب نبود بستر مناسب برای اشتغال جوانان را عامل اصلی رو آوری به قاچاق به ویژه قاچاق سوخت عنوان کرد و افزود: جوان میناب با همه خطرات پیش رو و تصادفات، به علت نبود کار و شغل مناسب مجبور به فعالیت در زمینه قاچاق است.

وی با یادآوری اینکه در خطبه های نماز جمعه بار ها گفته ام بازار را از دست اتباع بیگانه بگیرید افزود: مگر قرار نبود قانون خروج اتباع بیگانه از استان های مرزی انجام شود.

معتمدی فر در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در مجموعه شهرداری میناب، بیان کرد: اکنون که فردی پاک، پرکار و آگاه به امور در این مجموعه به کار گرفته شده است عده‌ای که سر در آخور بیت‌المال دارند به دنبال زمین زدن آن هستند. شهردار میناب در مجموعه شهرداری و در بین کارمندان خود غریب است و نیاز است تامسوولان با نگاه ویژه ای به  مسائل شهری ، اعتبارات مربوط به عمران و توسعه شهری را در نظر بگیرند ، زیرا زمین خوردن شهردار زمین خوردن شهر است.

وی، توجه به ساماندهی بافت فرسوده، فاضلاب شهری و توسعه حمل و نقل در میناب را از اولویت‌های این شهرستان برای مدیریت جدید شهرستان خوستار شد و افزود: مشکلات میناب را باید با بینش قوی مدیریتی پیگیری و حل کرد.

امام جمعه میناب با بیان اینکه طرح مشکلات و مطالبات مردم برای رسیدن به نتیجه از وظایف ائمه جمعه است، بیان کرد: در زمینه مسکن مهر علی‌رغم اقدامات قابل توجهی که در اقصی نقاط کشور صورت گرفته ولی هنوز در میناب نیازمند توجه جدی تر مسئولان است.

وی با تاکیدبر اینکه مردم میناب باید خنکای خدمات دولت را احساس کنند، افزود: راه برون رفت از همه مشکلات در میناب کار کارشناسی دقیق و اجرای صحیح مصوبات سفرهای هیئت دولت در استان است.

معتمدی فر همچنین افزود: هر تغییر و تحول در سطوح مدیریتی باید تحول در امور شهری را نیز به همراه داشته باشدو اکنون که هم در شهر و هم شهرستان شاهد تغیرات مدیریتی هستیم باید هردم بزرگوار مشکلاتی از قبیل زیرساختها، اشتغال، امنیت،آب و برق، فاضلاب شهری، حمل و نقل عمومی و مبلمان شهری را مد نظر داشته باشند.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:20 ] [ مینووی ]
میناب - خبرگزاری مهر: فرماندار سابق میناب گفت: مدیران پرتلاش و ساعی میناب همواره در تمام طول خدمت برای خدمت گذاری به مردم شهرستان تلاش می کنند اما هیچگاه نه از سوی مسئولان استان و نه کشور حمایت نشدند.

به گزارش خبرنگار مهر،مسعود قانعی فردبا اشاره به سفر های روستایی و حضور مدیران در روستا های شهرستان در روزهای یکشنبه هر هفته افزود:به جای تجلیل از مدیران به خاطر درکنار مردم بودن و درد آنان را لمس کردن نیاز های و ارائه راهکار ودربیشتر مواقع همکاری و مشارکت در امور خیر خواهانه تمام  خدمات این افراد دلسوز و پرتلاش نادیده گرفته شد.

قانعی فرد ادامه داد: در روزهای سه شنبه هر هفته مدیران شهرستان همانند مدیران استان بااختصاص تمام وقت خود برای شنیدن و پیگیری مطالبات مردم به صورت حضوری نشانگر اوج خدمت گذاری را به منسه ظهور می گذاشتند ، چرا باید این خدمات نادیده گرفته شود.

فرماندار سابق میناب با بیان اینکه مسوولان به مدیران بومی در شهرستان ها اهمیت بیشتری قائل شوند تا زمینه حضور و حفظ مدیران متعصب ، کاری ، و با تدبیر که الحمدالله آمار قابل توجهی هم در میناب و استان وجود دارد فراهم آید.

وی اضافه کرد: در طول مسوولیتم در شهرستان میناب بر اساس اعتقاد و با تاسی از مکتب ائمه اطهار حرکت کردم و در عین حال تواضع وبا مردم بودن را در راستای امورات قراردادم.

قانعی فرد با بیان اینکه 26ماه خدمت به مردم ولایت مدار و با ایمان میناب برمبنای عقیده و اخلاق  و اقتدار ودر عین حال تواضع همراه بوده است اظهار داشت:نمی دانم تا چه اندازه در این راه موفق بودم ،اما خدا را شکر با تلاش مدیران و همکاران موفقیت هایی هم حاصل شد.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:18 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در میناب امور زخمی فراوانی وجود دارد که باید آنها را التیام کرد، خواستار فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای تشکیل هرمزگان شرقی به مرکزیت میناب شد.

خبرگزاری فارس: فراهم‌سازی زیرساخت‌ها برای تشکیل هرمزگان شرقی به مرکزیت میناب

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، سیدعبدالکریم هاشمی در مراسم معارفه فرماندار جدید میناب با بیان اینکه فرماندار سابق این شهرستان در شرایطی خاص مدیریت را عهده‌دار بود، کار کردن برای همه مسئولان تحت هر عنوان مدیریتی در میناب را سخت و دشوار توصیف کرد و اظهار داشت: در میناب سال‌های سال است که کار اساسی یا نشده و اگر هم شده، نمودی ندارد و این شرایط، کار را سخت کرده است.

وی گفت: متاسفانه ورودی شهر میناب به لحاظ بی‌توجهی به گونه‌ای است که انسان را مایوس می‌کند.

هاشمی ادامه داد: با وجود همه این مشکلات طی برنامه‌ای چهار ساله کمر همت را برای زدون چهره رکود از میناب را محکم بسته‌ایم.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در راستای حل مشکلات میناب نیاز به همکاری مسئولان و نخبگان است، افزود: با شعار "دوران افول و درجا زدن میناب رو به پایان است" تلاش داریم با ایجاد شرایط مناسب، معضلات میناب را برطرف کنیم.

وی، همراهی مسئولان استانی با مدیریت شهرستان برای حل مشکلات را خواست مردم و نخبگان این شهرستان عنوان کرد و ابراز داشت: در میناب امور زخمی فراوانی وجود دارد که باید آنها را التیام بخشید.

این نماینده مجلس، مسیر دوراهی رودان تا میناب، بلوار آل محمد (ص) و بلوار رسالت تا زهوکی را از جمله امور به جا مانده در میناب برشمرد و اضافه کرد: فضای سبز مناسب شهری، نبود بستر مناسب برای اشتغال جوانان از دیگر مشکلات میناب است.

هاشمی وجود فارغ‌التحصیلان بیکار و توسعه کسب و کار از طریق کشاورزی، صید و صیادی و صنعت و تجارت را از دیگر "امور زخمی" میناب عنوان کرد و ادامه داد: با احداث نیروگاه و کارخانه ذوب فلزات در بندزرک میناب که بخش اعظم کارهای مطالعاتی آن رو به پایان است، نخستین حرکت و جهش صنعتی گسترده در استان رقم می‌خورد.

وی هم‌چنین خواستار فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای تشکیل هرمزگان شرقی به مرکزیت میناب شد و افزود: تامین آب کشاورزان و مدیریت مصرف آن، جلوگیری از انتقال آب سد استقلال به بندرعباس به وسیله روش‌های جایگزین و نصب آب شیرین‌کن، توسعه بنادر تیاب، کلاهی، بندزرک و کرگان با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های دریا و احداث بیمارستان دوم میناب برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم از دیگر اموری است که باید به آن توجه داشت.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:16 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: امام جمعه میناب گفت: عده‌ای در میناب به دنبال این هستند تا بر مدیران مدیریت کنند.

خبرگزاری فارس: برخی در میناب به دنبال مدیریت بر مدیران هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، حجت‌الاسلام میرزاحسین معتمدی‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس از این روز به عنوان روز دشمن شناسی ملت‌های مسلمان نام برد و افزود: با نگاهی اجمالی به ادعیه‌های موجود، اهمیت و لزوم شناسایی دشمنان و برخورد با آنان برای انسان مشخص می‌شود.

وی با اشاره به برخی ادعیه‌های موجود گفت: در دعای مکارم الاخلاق، امام سجاد (ع) بعد از درود بر پیامبر (ص)، اهمیت مقابله با دشمن متجاوز را بیان می‌کند.

معتمدی‌فر با بیان این که صهیونیست و استکبار از دشمنان بشریت به شمار می‌روند، عنوان کرد: دنیای اسلام مشکلی که در مبحث دشمن شناسی دارد این است که باور دارد که دشمن را باید در میدان جنگ شناخت که این خود نوعی آسیب است.

خطیب جمعه میناب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر مدیریت شهرستان بر پیگیری هر چه بیشتر مشکلات میناب تاکید کرد و بیان داشت: روند خدمت به مردم جامعه از اول انقلاب گرچه گاهی کند بوده اما ادامه دار و مناسب بوده است ولی کارها و اقداماتی که در میناب که به عنوان دومین شهرستان استان مطرح است صورت گرفته در شان این شهرستان نیست.

معتمدی‌فر ضمن اشاره به پیشینه میناب در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی، از این شهر به عنوان پیشکسوت در این راستا یاد کرد و گفت: میناب شهرستانی است که اکثر جمعیت آن خانواده شهید و سیلی خورده طاغوت هستند ولی خدمات ارائه شده در شان آنان نیست.

امام جمعه میناب امور این شهرستان را نیازمند سرعت بیشتر دانست و افزود:به هیچ وجه قصد و نیت زیر سئوال بردن خدمات را ندارم ولی در چهار سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به استان باید پرسید چه تغییری در این شهرستان بزرگ استان رخ داده است.

خطیب جمعه میناب با عنوان این مطلب که در میناب آشکارا زورگیری، چاقوکشی و سرقت می‌شود و هیچ کس هم به آن توجه ندارد، گفت: شمشیر اسلام باید بر گردن گردنکشان فرود آید.

وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه خطاب به فرماندار جدید میناب، گفت: قاچاق در میناب به شکلی علنی شده که باید تعریف قاچاق را عوض کرد و اگر مسئولان به فکر چاره و تدبیری اساسی در این زمینه نیستند لااقل تعریف جدیدی از قاچاق ارائه کنند.

معتمدی‌فر، ضمن اشاره به بازدیدهای خود در طول شب‌های ماه رمضان از روستاهای میناب، اظهار داشت: در مسیر راه‌های روستایی تردد آزادانه خودروهای حامل سوخت قاچاق با سرعت بالا به حدی است که لحظه‌ای غفلت مرگ را به ارمغان دارد.

وی خاطرنشان کرد: تا روند خدمت به مردم میناب اصلاح نشود و چاره‌ای برای حل معضلات این شهر اندیشیده نشود همواره به عنوان مدافع حقوق مردم فریاد می‌زنم.

امام جمعه میناب با تشریح بحث مدیریت و ویژگی‌های یک مدیر در نظام اسلامی، بیان کرد: مدیر باید مدبر و صاحب برنامه باشد.

معتمدی‌فر اظهار داشت: در میناب عده‌ای افراد سودجو و موقعیت طلب وجود دارند که به دنبال آن هستند تا بر مدیران شهر مدیریت کنند که این افراد باید شناسایی و از امور رانده شوند.

وی همچنین گفت: کسانی که در پست‌های مدیریتی و در بخش‌های ادارات با برخورد نامناسب با مردم موجبات نارضایتی مردم از نظام را فراهم می‌کنند باید برخورد قاطعانه صورت گیرد.

خطیب جمعه میناب در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: از آنجایی که مدیریت جدید شهرستان دارای سابقه کار در بخش انتظامی است اگر هیچ اقدامی انجام ندهد و فقط امنیت را به میناب برگرداند کارنامه موفقی خواهد داشت و در این راستا حمایت و پشتیبانی قاطعانه مردم را نیز جلب خواهد کرد.

[ سه شنبه سی و یکم مرداد 1391 ] [ 14:13 ] [ مینووی ]
عید فطر.. عید پایان یافتن رمضان نیست.. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است.. چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می شود. رمضان کوره ایی است که هستی انسان را می سوزاند و آدمی نوبا جانی تازه از آن سر بر می آورد. فطر شادی و دست افشانی بر رفتن رمضان نیست، بر آمدن روز نو، روزی نو و انسانی نو است. بناست که رمضان با سحرهاوافطارهایش.. با شبهای قدر و مناجاتهایش از ما آدمی دیگر بسازد. اگر درعید فطر درنیابیم که از نو متولد شده ایم.. اگر تازگی را در روح خود احساس نکنیم.. عید فطر عید ما نیست.

عيد سعيد فطر بر عاشقان الله و ياران مهدي(عج) مبارک باد.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 15:42 ] [ مینووی ]
درمعنی " فطر " در " اقرب الموارد " آمده است که عید روزه گشادن ، جشنی که مسلمانان پس از روزه ماه مبارک رمضان در روز اول شوال گیرند .

عید فطر نیز دارای آداب و مراسم ویژه ای است .در این روز مسلمانان با ظاهری آراسته و پاک در نماز عید فطر شرکت می جویند و خداوند را به خاطر نعمات این ماه مبارک ، سپاس می گویند .بازدید اقوام و آشنایان و تبریک عید وپرداخت " فطریه " به مستحقان ازدیگر نکات قابل ذکر در خصوص این رویداد عظیم اسلامی است که دارای ابعاد فردی و اجتماعی فراوان است .

با این تعاریف غیر ممکن خواهد بود که این عید فرخنده و این روز خجسته از نگاه شاعران نکته یاب مسلمان دورمانده باشد .در گنجینه ادب پارسی درباره این واقعه اشعار بسیار دل انگیزی سروده شده است که حکایت از منزلت این عید سعید دارد ، عیدی که جشن پیروزی بر نفس سرکش است .از آن جا که " فطر " پایان " صوم " است به عید فطر عید صیام نیز گفته شده است وتبریک و تهنیت این روز همچون دیگر اعیاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته شده است :  

خاقانی شروانی :

گفتم کدام عید نه اضحی بود نه فطر

بیرون از این دو عید چه عیدست دیگرش

 

رودکی سمرقندی :

روزه به پایان رسید و آمد نو عید

هر روز بر آسمانت باد امروا

 

منوچهری دامغانی :

بر آمدن عید و برون رفتن روزه

ساقی بدهم باده بر باغ و به سبزه

 

خواجه شمس الدین محمد حافظ :

حافظ منشین بی می و معشوق زمانی

کایام گل و یاسمن و عید صیام است

 

مسعود سعد سلمان :

ای خداوند عید روزه گشای

بر تو فرخنده شد چو فر همای

 منبع :http://www.aviny.com/Occasion/Islamic/Ramazan/87/Shear/Shear_Fetr.aspx

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:48 ] [ مینووی ]

مسلمانان روزه دار  كه ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشاميدن و بسيارى از كارهاى مباح ديگر امتناع ورزيده اند، اكنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستين روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند مى‏طلبند، اجر و پاداشى كه خود خداوند به آنان وعده داده است. 
روايت:
 اميرالمؤمنين على(عليه السلام) در يكى از اعياد فطر خطبه اى خوانده‏ اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بيم داده ‏اند:
 اى مردم! اين روز شما روزى است كه نيكوكاران در آن پاداش مى‏گيرند و زيانكاران و تبهكاران در آن مايوس و نااميد مى‏گردند و اين شباهتى زياد به روز قيامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جايگاه نماز عيد شدن به ياد آوريد خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوى پروردگار، و با ايستادن در جايگاه نماز به ياد آوريد ايستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت ‏به سوى منازل خود، متذكر شويد بازگشتتان را به سوى منازلتان در بهشت‏ برين، اى بندگان خدا، كمترين چيزى كه به زنان و مردان روزه ‏دار داده مى‏شود اين است كه فرشته‏اى در آخرين روز ماه رمضان به آنان ندا مى‏دهد و مى‏گويد:
 «هان! بشارتتان باد، اى بندگان خدا كه گناهان گذشته‏ تان آمرزيده شد، پس به فكر آينده خويش باشيد كه چگونه بقيه ايام را بگذرانيد.» 
روز اول ماه شوال را بدين سبب عيد فطر خوانده ‏اند كه در اين روز، امر امساك و صوم از خوردن و آشاميدن برداشته شده و رخصت داده شد كه مؤمنان در روز افطار كنند و روزه خود را بشكنند. 
فطر و فطر و فطور به معناى خوردن و آشاميدن است. 
ابتداى خوردن و آشاميدن را افطار مى‏نامند و از اين رو است كه پس از اتمام روز و هنگامى كه مغرب شرعى در روزهاى ماه رمضان، شروع مى‏شود انسان افطار مى‏كند يعنى اجازه خوردن پس از امساك از خوردن به او داده مى‏شود.

 عيد فطر داراى اعمال و عباداتى است كه در روايات معصومين(ع) به آنها پرداخته شده و ادعيه خاصى نيز آمده است.
از سخنان معصومين(ع) چنين مستفاد مى‏شود كه روز عيد فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در اين روز مستحب است كه انسان بسيار دعا كند و به ياد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلى نگذراند و خير دنيا و آخرت را بطلبد.


و در قنوت نماز عيد مى‏خوانيم:
 «... اسئلك بحق هذا اليوم الذى جعلته للمسلمين عيدا و لمحمد صلى الله عليه و آله ذخرا و شرفا و كرامة و مزيدا ان تصلى على محمد و آل محمد و ان تدخلنى فى كل خير ادخلت فيه محمدا و آل محمد و ان تخرجنى من كل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتك عليه و عليهم اللهم انى اسالك خير ما سئلك عبادك الصالحون و اعوذ بك مما استعاذ منه عبادك المخلصون‏»
بارالها! به حق اين روزى كه آن را براى مسلمانان عيد و براى محمد(ص) ذخيره و شرافت و كرامت و فضيلت قرار دادى از تو مى‏خواهم كه بر محمد و آل محمد درود بفرستى و مرا در هر خيرى وارد كنى كه محمد و آل محمد را در آن وارد كردى و از هر سوء و بدى خارج سازى كه محمد و آل محمد را خارج ساختى، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو مى‏طلبم آنچه بندگان شايسته ‏ات از تو خواستند و به تو پناه مى‏برم از آنچه بندگان خالصت‏ به تو پناه بردند.

 

منبع :http://publicrelations.tums.ac.ir/content/?contentID=75


[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:46 ] [ مینووی ]

بندرعباس / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

بندر صیادی خورآذینی شهرستان سیریک در هرمزگان با بیش از 95 درصد پیشرفت دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد .
رئیس اداره شیلات شهرستان سیریک گفت : این بندر صیادی با 2 اسکله به طول 60 و 40 متر توقفگاه لنجها و قایقها دارای یک هکتار فضای پشتیبانی و نیم هکتار حوضچه است .
آقای رئیسی افزود : با بهره برداری از بندر صیادی خور آذینی امکان پهلوگیری همزمان 20 فروند لنج صیادی فراهم می شود .
وی گفت : تاکنون برای ساخت بندر صیادی خورآذینی یک میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شد و تکمیل آن 300 میلیون تومان دیگر نیاز دارد .
تکمیل سایبان و انتقال برق به اسکله از مراحل پایانی این طرح است .
با پایان عملیات ساخت بندر صیادی خور آذینی ، مدیریت آن به بخش خصوصی واگذار می شود .
ساخت بندر صیادی خور آذینی شهرستان سیریک از سال 81 آغاز شد و قرار بود در مدت 5 سال به بهره برداری برسد اما به علت کمبود اعتبار به تاخیر افتاد .
در شهرستان سیریک 153 صیاد با بهره گیری از 45 قایق و لنج صیادی روزی کسب می کنند .
صید آبزیان شهرستان سیریک پارسال 8 هزار و 13 تن بود که 6 درصد صید هرمزگان را به خود اختصاص داد .
هرمزگان با صید سالانه 142 هزار تن آبزی رتبه نخست صید کشور را به خود اختصاص داده است .
هشت بندر صیادی دیگر در هرمزگان در دست ساخت و بهسازی است .
شهرستان 40 هزار نفری سیریک در 175کیلومتری بندرعباس قرار دارد و بیشتر مردم آن صیادند .

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:43 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: مشاور استاندار هرمزگان گفت: مردم از این پس می‌توانند به صورت تلفنی و با شماره‌گیری 111 مشکلات خود را با مسئولان استان در میان بگذارند.

خبرگزاری فارس: هرمزگانی‌ها مشکلات خود را تلفنی با مسئولان در میان بگذارند

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس،‌ میلاد امیری‌نژاد در نشست خبری با بیان این مطلب اظهار داشت: در راستای سیاست‌های دولت و با تدبیر استاندار هرمزگان برای تقویت ارتباط با مردم، مسئولان هرمزگانی علاوه بر روزهای سه‌شنبه که به روز ارباب‌رجوع اختصاص‌ یافته است، روزهای شنبه،‌ یک‌شنبه،‌ دوشنبه و چهارشنبه نیز به‌ صورت تلفنی پاسخ‌گوی مردم هستند.

وی با بیان اینکه طرح حضور مسئولان هرمزگانی در مرکز برای پاسخ‌گویی به نیازهای مردم نخستین بار است که در کشور اجرا می‌شود، ‌اضافه کرد: این طرح در ابتدا قرار بود ویژه ماه مبارک رمضان باشد اما به دلیل کثرت درخواست‌ها از 14 مرداد‌ماه آغاز شد و تا 16 شهریور‌ماه ادامه خواهد داشت.

مشاور استاندار هرمزگان ادامه داد: براساس تماس‌های ثبت شده در مرکز سامد از ابتدای راه‌اندازی، سفرهای استانی هیئت دولت به استان و هم‌چنین تماس با مدیریت استان لیستی از بیشترین درخواست‌ها و نیازهای مردم تهیه شده که براساس آن 54 اداره استان در مرکز سامانه الکترونیکی مردم و دولت حاضر می‌شوند و به صورت مستقیم درخواست‌های مردم را پی‌گیری می‌کنند.

امیری‌نژاد با اشاره به اینکه از طریق سامانه سامد شماره و درخواست‌های مردم ثبت می‌شود، ادامه داد: مردم هرمزگان می‌توانند با شماره‌گیری 111 نیازها و درخواست‌های خود در بخش‌های آب‌،‌ برق، اشتغال‌، ‌درمان‌، گاز‌،‌ آموزش‌،‌ مسکن و سایر بخش‌ها را به صورت مستقیم و بی‌واسطه از طریق مدیران ادارات کل پی‌گیری کنند.

وی اضافه کرد: از مدیران خواسته شده پس از پی‌گیری و بررسی درخواست‌های مردم نتایج را به مدیریت استان اعلام کنند.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:39 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: جمعی از مردم رودان هرمزگان در پی بروز مسائلی در یک برنامه تلویزیونی مربوط به مرکز صدا و سیمای خلیج فارس در این راستا اعتراض خود را با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: واکنش مردم رودان هرمزگان به یک برنامه تلویزیونی زنده

به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، واکنش‌ها به برنامه زنده تلویزیونی موسوم به "شو بندر" که از برنامه‌های شناخته شده مرکز صدا و سیمای خلیج فارس است، از زمانی آغاز شد که به گفته امضا کنندگان این بیانیه، در این برنامه با نگاهی نامناسب به گویش رودانی و فرهنگ مردم این شهرستان پرداخته شده است.

جمعی از مردم این شهرستان طی بیانیه‌ مذکور، گفته‌اند: که طی چندین برنامه پخش شده در شبکه استانی مرکز خلیج فارس به فرهنگ مردم رودان از جمله گویش و لهجه و هم‌چنین به اصالت مردم شهرستان رودان با دیدی نامناسب نگریسته شده است.

هم‌چنین جمعی از شهروندان رودانی طی این بیانیه خواستار عذرخواهی رسمی مدیرکل صدا و سیما، تهیه‌کننده برنامه شوی بندر و "فرد توهین کننده"، شده‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه از مدیر صدا و سیمای مرکز خلیج فارس خواسته شده است که از بکارگیری اشخاصی که (به گفته صادر کنندگان بیانیه) به علت سبقه هنری و فرهنگی متضاد و ناهمگون با اهداف صدا و سیما در برنامه‌های این سازمان که به نوعی رسانه مردمی و ملی است ممانعت به عمل آورد.

در پی تحقیقات خبرنگار فارس مشخص شد در واقع این واکنش‌ها به یکی از طنزپردازان هرمزگانی است که علاوه بر فعالیت در برنامه‌هایی همانند شو بندر در سایر مراسمات خصوصی و عمونی نیز که گفته شده است در قالب طنز به اغلب گویش‌های هرمزگانی است، برنامه‌های خود را اجرا می‌کند

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:39 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: مسئولان صدا و سیمای مرکز خلیج فارس سرانجام پس از گذشت چند روز از بروز اعتراض تعدادی از مردم رودان به یک برنامه زنده تلویزیونی این مرکز عنوان کردند: واکنش‌ها به برنامه‌ "شوبندر" در رودان ریشه مردمی ندارد.

خبرگزاری فارس: واکنش‌ها به برنامه‌ "شوبندر" در رودان ریشه مردمی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، طی روزهای گذشته اخباری از رودان مبنی بر اعتراض و واکنش تعدادی از مردم این شهرستان پیرامون یکی از بخش‌های طنز برنامه زنده تلویزیونی شو بندر که گفته می‌شود یکی از برنامه‌های پر مخاطب مرکز صدا و سیمای خلیج فارس است، در رسانه‌ها و نماز جمعه این شهر مطرح شد.

در روزهای گذشته، واکنش‌ها در این راستا سمت و سویی سامان‌یافته‌تر به خود یافت و حتی منجر به صدور بیانیه‌ای که به امضا ده‌ها نفر رسیده بود، شد.

تعدادی از مردم این شهرستان در این بیانیه که قسمتی از آن توسط خبرگزاری فارس طی هفته گذشته منتشر شد و در برخی از تریبون‌ها و مراجع دیگر بر این عقیده‌اند، که یکی از طنزپردازان شناخته شده هرمزگانی در برنامه زنده تلویزیونی شو بندر ....


ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:35 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: در گوشه ای از استان هرمزگان مادری، 32 سال برای دیدن مزار دختر شهید خود چشم انتظار است و دیدن مزار فرزندش را آخرین آرزوی خود پیش از مرگ می داند.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح یکی از روزهای ماه مبارک رمضان به همراه همکارم برای دیدار با مادر یکی از شهدای استان هرمزگان که کمتر کسی او را می شناسد به سمت منزل وی حرکت کردیم.

پس از گذشت دو ساعت به مقصد مورد نظر خود یعنی منزل مادر این شهید بزرگوار در جایی کیلومترها آن طرف تر از شهر بندرعباس و در یکی از روستاهای بخش رودخانه شهرستان رودان می رسیم.

از بیرون شرایط خانه برایم بسیار جالب بود، خانه ای بسیار کوچک که درختان نخل و همچنین اسکلت خانه ای دیگر در کنار آن جلب توجه می کرد. خانه ای که ماوای مادری است که به عشق دیدن مزار دخترش ثانیه ها را سپری می کند. ثانیه هایی که تنها زمان می تواند به بزرگی عشق مادری شهادت بدهند.

با استقبال گرم اهالی خانواده وارد اتاقی شدیم که تنها اتاق این خانه کوچک است. اتاقی که در بخشی از آن قابی از آیات قرآن نصب شده و سقفی چوبی نیز بر روی دیوارهای آن قرار گرفته است. این خانه شاید از در نظر رهگذران کوچک و محقر بود اما این خانه افتخار آن را دارد که مادری در آن زندگی می کند که به عشق دیدن مزار دختر شهیده خود سالها در انتظار است و آرزوی دیدن مزارش را آخرین آرزویش عنوان می کند. .......


ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:33 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان گفت: 80 درصد اطلاعات مربوط به موقوفات این شهرستان در سامانه اطلاعات کشوری موقوفات ثبت شده است.

خبرگزاری فارس: ثبت 80 درصدی اطلاعات موقوفات رودان در سامانه اطلاعات کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، حجت‌الاسلام بهرام رنجبر صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رسالت سنگین اداره اوقاف در اجرای مأموریت‌های محوله اظهار داشت: امانتداری وظیفه خطیری بوده که برعهده این نهاد است.

وی با بیان اینکه 90 درصد موقوفات شهرستان رودان با نیت اجرای روضه‌خوانی برای امام حسین (ع) توسط واقفین وقف شده است، این حرکت را با توجه به هجمه دشمن و به ویژه وهابیت در تلاش برای تعطیل کردن و به نوعی ناکارآمد جلوه دادن عزاداری و روضه‌خوانی برای اهل‌بیت (ع) امری ضروری از جانب واقفین تلقی کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودان در ادامه به ارائه آماری اجمالی در خصوص وضعیت بقاع متبرکه و موقوفات پرداخت و تصریح کرد: وجود 35 موقوفه منفعتی، 230 موقوفه انتفاعی (مساجد) و 19 بقعه متبرکه (نظرگاه‌ها و قبور مطهر سادات) سبب شده است که این شهرستان به لحاظ معنوی در جایگاه خوبی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: کل درآمد موقوفات طی سال گذشته 200 میلیون ریال بوده است که این میزان در پنج ماه نخست سال ‌جاری با رشدی سه برابری رو به رو بوده که در راستای اجرای نیت واقفان هزینه شده است.

رنجبر در مورد ساماندهی اطلاعات موقوفات نیز گفت: 80 درصد اطلاعات مربوط به موقوفات شهرستان، در سامانه اطلاعات کشوری موقوفات ثبت شده است که مابقی نیز با تلاش کارکنان این اداره تا پایان ماه مبارک رمضان در این سامانه به ثبت خواهد رسید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور چشم‌گیر مردم در بقاع متبرکه اظهار داشت: استقبال بیش از یک میلیون زائر از سراسر استان و استان‌های هم‌جوار از آستانه امام‌زاده سیدسلطان‌محمد (پیرچوگان) در نوروز امسال، افتخاری برای این شهرستان و مردم هرمزگان است.

وی اضافه کرد: این میزان زائر بستر مناسبی بود که اداره اوقاف رودان در راستای تحقق یکی از منویات مقام معظم رهبری که همان تبدیل امام‌زاد‌گان به قطب فرهنگی است، گام بردارد که طرح آرامش بهاری در نوروز امسال نقش بسزایی در تحقق این امر داشت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان هم‌چنین با اشاره به نقش ارزنده جهاد کشاورزی در احیای زمین‌های موقوفی گفت: بسیاری از موقوفات شهرستان که به صورت راکد باقی مانده بود با حمایت جهاد کشاورزی رودان احیا شد.

وی از به ‌روز ‌رسانی و اصلاح مال‌الاجاره‌ها در شهرستان رودان به عنوان نوعی جهاد نام برد و گفت: این مال‌الاجاره‌ها هم‌اکنون براساس قیمت‌های کارشناسی شده به متقاضیان تحویل شده است.

این مسئول هم‌چنین در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد نحوه تخصیص هزینه‌ها در بقاع متبرکه گفت: هزینه‌های عمرانی 40 درصد کل درآمد هر بقعه را به خود اختصاص می‌دهد و 30 درصد از این درآمدها در قالب کارهای فرهنگی سازمان (ضیافت الهی، یاس نبوی، دهه کرامت، آرامش بهاری و ...) هزینه می‌شود.

این مسئول 10 درصد از درآمدهای بقاع متبرکه را نیز مختص به سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد که در قالب مسابقات قرآنی، تهیه بروشور، چاپ و نشر قرآن کریم و غیره هزینه می‌شود.

رنجبر مابقی درآمدها را مختص به هزینه‌های مدیریتی (خادمین بقاع، هزینه آب، برق و ...) عنوان کرد.

تفهیم و ترویج این اندیشه که درآمد موقوفات باید در راستای اجرای نیت واقف هزینه شود، از جمله درخواست‌های میزبان این نشست از خبرنگاران و اصحاب رسانه بود.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:32 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: طرح اعتکاف دانش‌آموزی با شرکت بیش از 100 نفر از دانش‌آموزان رودانی در قالب طرح حلقه عشاق در مساجد رودان آغاز شد.

خبرگزاری فارس: طرح اعتکاف دانش‌آموزی در رودان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، امام جمعه رودان صبح امروز در آیین افتتاحیه طرح اعتکاف دانش‌آموزی که در نمازخانه آموزش و پرورش رودان برگزار شد، ضمن تقدیر از حرکت ارزشی آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح اعتکاف دانش‌آموزی اظهار داشت: باید خود‌شناسی، عزت نفس و تمسک به قرآن و عترت از جمله دستاوردهای این طرح باشد.

حجت‌الاسلام امیر الهی‌منش هم‌چنین اجرای این طرح را در مقابله با هجوم فرهنگ غرب و جنگ نرم دشمن مؤثر قلمداد کرد و افزود: دانش‌آموزان معتکف باید این فرصت گران‌بها را غنیمت شمرده و به کسب معرفت و انجام خودسازی بپردازند تا بتوانند بعد از اتمام این طرح در سنگر عمل و تحصیل، حضوری مفید و مثمر‌ثمر داشته باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش رودان نیز با اشاره به شرکت بیش از 150 هزار نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور در این طرح گفت: برگزاری این‌گونه مراسم‌ها، ضامن سلامتی و دمیده شدن روح معنویت در جامعه است.

محمد خادمی خطاب به دانش‌آموزان شرکت کننده در این طرح افزود: حضور شما در این مراسم نشانه انتخاب شما و عنایت ویژه خداوند به شماست.

هم‌چنین اسماعیل جعفری معاونت پرورشی و تندرستی آموزش و پرورش رودان نیز به تشریح برنامه‌های اجرایی طی مدت سه روز برگزاری مراسم اعتکاف دانش‌آموزی در رودان پرداخت.

یادآور می‌شود، سهمیه اختصاصی به آموزش و پرورش رودان در این طرح 70 نفر بوده است که به دلیل استقبال دانش‌آموزان و با تصمیم مدیریت آموزش و پرورش، تمام دانش‌آموزان علاقه‌مند با هزینه آموزش و پرورش رودان در این طرح شرکت کردند.

اعتکاف دانش‌آموزی رمضان 91 در رودان با حمایت معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش به همراه سازمان بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان در حال برگزاری است.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:31 ] [ مینووی ]

رودان - خبرگزاری مهر: برخی از اهالی شهرستان رودان معتقد هستند که در برنامه "شوبندر" توسط یکی از طنزپردازان این برنامه به گویش و لهجه آنها توهین شده اما صدا و سیما اعلام کرده که در این برنامه به لهجه ای توهین نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، داستان از آنجایی آغاز شد که هنرمندان بسیجی شهرستان رودان هفته گذشته طی بیانیه ای نسبت به برنامه "شو بندر" که هر شامگاه از شبکه استانی مرکز خلیج فارس پخش می شد به آنچه که توهین به فرهنگ و گویش مردم شهرستان رودان می خوانند اعتراض کردند. در این بیانیه هنرمندان بسیجی رودان خواستار پاسخگویی مسئولان صدا و سیمای استان نسبت به این موضوع شدند.

در این بیانیه آمده است: در پی اهانت به فرهنگ و گویش مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان رودان در برنامه تلویزیونی "شو بندر" که این عمل قبیح مدتهاست توسط این برنامه در جامعه نمود پیدا کرده به طوری که اعمال شخص توهین کننده باعث شده افراد مهاجری که به واسطه شغل ساکن این شهرستان شده اند نیز با شنیدن این الفاظ نسبت به فرهنگ غنی مردمانی که روزگاران دراز است در این آب و خاک ساکن اند رشک بورزند و در ارتباطات اجتماعی خود این رفتار خلاف واقع را ترویج دهند و باعث رفتار دوگانه نسبت به مردمانی شوند که سکونتشان به بیش از سه هزار سال قبل از میلاد می رسد. بدیهی است در صورت عدم برخورد مسئولان با مسببین این برنامه و صدا و سیمای مرکز خلیج فارس مردم همیشه در صحنه و بسیجیان هنرمند، برنامه های این مرکز را تحریم و تا مادامی که به صورت رسمی از مردم شهرستان رودان عذر خواهی نشود همراه و همگام با سایر مردم انقلابی شهرستان از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

همچنین خانوادهای شاهد و ایثارگر و هنرمندان شهرستان رودان هم با صدور بیانیه ایی خواستار برخورد و عذرخواهی مسئولان صدا و سیمای مرکز خلیج فارس شدند.

این بیانیه ها و گلایه ها در حالی صادر و رسانه ای شد که پیش از این نیز شهروندان رودانی با ارسال نامه ای به فرماندار و شورای شهر و همچنین از طریق پیام کوتاه خواهان برخورد قاطع و قانونی با عوامل برنامه شوبندر شده بودند.

همچنین وحید کمالی مدیرکل مرکز صدا و سیمای خلیج فارس ظهر یکشنبه در نشست فرهنگی که با حضور مدیران مسئول رسانه های مکتوب و خبرگزاری ها در سالن جلسات صدا و سیمای مرکز خلیج فارس برگزار شد در مورد اعتراضات نسبت به برنامه شو بندر بیان داشت: اعتراضاتی که در رسانه های مجازی مطرح می شود اعتراض مردمی نیست و تمامی این موضوعات مربوط به چند گزارش انتقادی از شهرستان رودان است.

وی با اشاره به اینکه رسانه باید واقعیتها را بیان کند و در این راه برخی این انتقادها را بر نمی تابند، عنوان کرد: خبرنگاران مرکز صدا و سیمای خلیج فارس چند گزارش از آتش سوزی های پیاپی باغات در رودان تهیه و منتشر کردند که برخی از مسئولان شهرستانی نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

کمالی افزود: پس از آنکه اعلام شد برخی از مردم نسبت به این موضوع اعتراض کرده اند مرکز 162 را جهت دریافت اعتراضات مردمی فعال کردیم تا در جریان نظرات قرار بگیریم که تنها چند نظر ثبت شد.

مدیرکل مرکز صدا و سیمای خلیج فارس با اظهار اینکه این مرکز تلاش در راستای اتحاد و وحدت میان مردم داشته است، افزود: تهیه کنندگان و برنامه سازان این مرکز همیشه مواضین و اخلاقیات را در نظر گرفته اند و هیچگاه سعی نکرده اند با استفاده از لهج و گویش محلی مردم یک منطقه خاص را مورد توهین و اهانت قرار دهند.

وی عنوان کرد: همیشه سعی شده تا بهترین خدمات تلویزیونی در این مناطق ارائه شود ازجمله نصب و راه اندازی اولین فرستند مستقل دیجیتالی جنوب کشور در شهرستان رودان و همچنین در آینده هم شاهد افتتاح پروژه های دیگر در این شهرستانها خواهیم بود.

همچنین در ادامه محسن رئیسی گودوئی معاون سیمای مرکز خلیج فارس بیان داشت: هشت سال بود که در برنامه های شو بندر از گویش و لهجه مردم منطقه رودان استفاده نکرده بودیم از این رو سعی شد تا در کنار سایر لهجه هایی که مورد استفاده قرار گرفته بود از این لهجه استفاده و مردم را بیشتر با گویشهای مختلف استان آشنا کنیم.

وی افزود: در برنامه شو بندر هیچگونه توهینی به لهجه و گویش رودانی نشده، شاید با این لهجه طنزی ادا شده اما توهینی به این لهجه نشده و حفظ شان و جایگاه لهجه ها و گویشها همیشه مدنظر است و اطمینان خاطر می دهم که توهینی در کار نبوده و نشده است.

رئیسی تصریح کرد: برنامه شو بندر با هدف آشنایی با خرده فرهنگها و مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری در حال فعالیت است، حتی اعلام کرده ایم که دیگر این لهجه در برنامه استفاده نشود.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:27 ] [ مینووی ]
فرماندار ميناب:عيد فطر پایان یک ماه و آغاز یک راه است.
 پایان ماه اشک‏ها و لبخندها، رحمت‏ها و انتظارها، عفوها و استغفارها، پایان هنگامه‏های افطار،  لحظه‏های مناجات با خدا، و آغاز راهی برای بازگشت، فصلی برای شکفتن و ترنمّی برای بازیافتن خودِ گمشده انسان. عیدفطر، عید زیبایی‏های معنوی، عید بشارت‏های الهی و روز خوب مهربانی‏های خداست.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري ميناب،مسعود قانعي فرد فرماندارميناب طي پيامي اين عيد سعيد را تبريك واظهار داشت:
عید فطر، عیدی است که زمین و زمان را غرق شادی و سرور کرده است. ساکنان زمین به شکرانه یک ماه عبادت و نیایش، عید گرفته اند و ساکنان آسمان نیز مأمور شده اند که جوایز و پاداش هایی را از سوی عرش الهی برای ساکنان این کره خاکی بیاورند و به راستی که در این روز بزرگ، زمین، زمان و آسمان در جوش و خروش هستند.
عید فطر، روزی است که فطرت آدمی به واسطه سی روز اخلاص، شکوفا شده و به معطر کردن فضای زندگی انسان می پردازد. عیدفطر، عید زیبایی های معنوی است، عید بشارت و عید سعادت است. این عید سعید، بر تمامی فطرت های بیدار مبارک باد.
این عيد  برای اولین بار و در دین مبین اسلام بود که روز پایان روزه گرفتن، روز عید و جشن و بهجت نامیده شد و این افتخار، ویژه مسلمانان است.رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله دراین باره می فرماید عید فطر، هدیه ای است که از سوی خدا به مردان و زنان امتم داده شده و خداوند متعال چنین هدیه ای را پیش از من به هیچ کس نداده است.

در این روز عده ای سبقت گرفته و پیروز می شوند و عده ای نیز شکست می خورند. تعجب می کنم از کسانی که در این روز که نیکوکاران پاداش می گیرند و باطل پیشگان زیان می بینند، به بازی و خنده می پردازند. به خدا سوگند اگر پرده ها فرو افتد، نیکوکار می اندیشد که چرا بیشتر عمل نیک انجام ندادم و بدکار می گوید چرا بد می کردم.
ونماز پرشکوه و دشمن‏شکن عید فطر، سرچشمه‏ای از انوار پربرکت الهی است. انسان، جان و روح خود را در زلال آن می‏شوید و به فطرت پاک خود باز می‏گردد. صفوف به هم پیوسته در نماز عید، نشانی از وحدت امت اسلامی است که مؤمنان در آن دوشادوش یکدیگر به ستایش حق‏تعالی می‏ایستند و نعمت‏های بیکرانش را سپاس می‏گویند.
امیدوارم در این عید رحمت و مغفرت با تمسک با همبستگی و وحدت دوشادوش یکدیگر برای حل مشکلات سرزمین مقدس مان تلاش کنیم ونظاره گر تحکیم پیوندهای وحدت و مودت ، پیشبرد آرمان های متعالی دین مبین اسلام و گسترش آزادی، عدالت، امنیت و رفاه، سعادت و پیشرفت در ایران اسلامی باشیم.
از خداوند متعال سلامتی و موفقیت روز افزون بهمراه شادکامی و خوشبختی برای یکایک مردم ايران اسلامي خصوصا مردم شريف وولايت مدارميناب، مسالت می نمایم.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:24 ] [ مینووی ]
فرماندار ميناب به مناسبت روز قدس گفت: "قدس" و "آزادي مسجد الاقصي" به عنوان اولين مسأله جهان اسلام و ملل آزاده دنيا و راهبردي استراتژيك براي وحدت دنياي اسلام و مقابله با نظام سلطه و استكبار جهاني است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري ميناب مسعود قانعي فرد فرماندار ميناب در اين پيام آورده است: در این روز بزرگ، قدرت خداوند در گام‌های استوار مردان و زنان مسلمان و دریای مواج و خروشان مسلمانان روزه‌دار نمود پیدا می‌کند.
وي گفت: آري! امروز ديگر نه تنها قدس يك مسئله سرنوشت ساز اسلامي و عربي است بلكه مسئله اي جهاني، بين المللي و حقوق بشري است، حقوقي كه بيش از شصت سال است رژيم جعلي و منحوس صهيونيست غارت و زير جكمه هاي جنايتكاران از بين رفته است.
قانعي فرد خاطرنشان ساخت: اينك در حالي به استقبال روز جهاني قدس مي شتابيم كه با پيروزي قابل توجه ملتهاي مسلمان و نهضت بيداري اسلامي در اقصي نقاط جهان، فلسطينيان قهرمان و مظلوم همچنان در حلقه ي محاصره اشغالگران صهيونيست و اسير توطئه هاي شوم و نقشه هاي پليد جنايتكاران قرار دارند.
اينجانب ضمن اعلام محكوميت و انزجار از حملات وحشيانه رژيم اشغالگر قدس و كشتار مسلمانان بي دفاع فلسطين،‌ از عموم ملت مؤمن و روزه دار ايران اسلامي بالاخص مردم ولايت مدار وانقلابي شهرستان ميناب دعوت مي نماييم تا با حضور پرشور و گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس، همگام و همصدا با ساير مسلمانان جهان و مردم مظلوم فلسطين بار ديگر صداي عدالت طلبي و حقيقت جويي را سرداده و با آرمانهاي امام راحل عظيم الشأن و رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله العالي)، كه همان آزادي قدس شريف و فبله اول مسلمين است، تجديد ميثاق نمايند.
وي  در پايان گفت: خداوند قدمهاي ما را در راه حق ثابت و استوار بدارد و بر عزت و اقتدار مسلمانان در سراسر جهان بيفزايد و قلب نوراني امام عصر ارواحنا فداه را از همه ما خشنود فرمايد. انشاء الله
[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:23 ] [ مینووی ]

بندرعباس / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

15 طرح راه روستایی هفته دولت در هرمزگان به بهره برداری می رسد .
مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت : برای اجرای این طرح ها 85 میلیارد ریال هزینه شد .
آقای علیزاده افزود : راه روستایی پیوشک و گتی به جاسک ، تکمیل پل چهار دهانه تچک در شهرستان بشاگرد ، بهسازی و روکش آسفالت در شهرستان رودان و تکمیل پل بیکاه از مهمترین این طرح هاست .
وی گفت : با بهره برداری از این طرح ها 7 هزار و 423 خانوار در 29 روستای استان از مزایای راه روستایی استاندارد بهره مند می شوند .
تسهیل در رفت و آمد روستاییان ، راه آسفالته مناسب ، توسعه روستاها ، محرومیت زدایی ، کاهش هزینه های حمل و نقل ، تسهیل در تامین مایحتاج روستاییان و افزایش ایمنی تردد از مزایای بهره مندی از راه روستایی است .
مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان افزود : شهرستان جاسک با 39 کیلومتر از مجموع 56 کیلومتر راه روستایی آماده بهره برداری ،بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است .
هرمزگان بیش از 10 هزار و 240 کیلومتر راه روستایی دارد .
بیش از50 درصد از جمعیت یک میلیون و500 هزار نفری هرمزگان در مناطق روستایی زندگی می کنند .

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:22 ] [ مینووی ]

بندرعباس / واحد مرکزی خبر/ اجتماعی

آب آشامیدنی شهر گوهران شهرستان بشاگرد به مدت 48 ساعت قطع شده است.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری گوهران علت قطعی را سوختن پمپ آب به دلیل رعد و برق و بارندگی های اخیر اعلام کرد.
شهسواری افزود: با رفع مشکل قطعی برق و نصب ترانس آب شهری مشکل برطرف می شود.
بارندگی های اخیر شهرستان بشاگرد موجب قطعی22 ساعته برق به علت خارج شدن مدار از پست 230 کیلو ولت در شهرگوهران و قطعی 10 ساعته شهر سردشت شد.
اداره هواشناسی شهر سردشت بشاگرد میزان بارندگی در یک هفته گذشته را بیش از 60 میلیمتر اعلام کرد.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:21 ] [ مینووی ]
امسال با قرار گرفتن تعدادي از آبشيرين كن های در حال اجرا در مدار تولید، بالغ بر 200 ليتر در ثانيه به ظرفيت منابع آبي استان افزوده مي شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران بندرعباس مديرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: در حال حاضر آب مورد نياز شهر هاي استان 5/3 مترمكعب در ثانيه و ميزان توليد مان 1/3 متر مكعب است كه مديريت مصرف و نوبت بندي در برخي شهر ها از جمله راهكارهاي موثر جهت جبران اين كمبود است.

خادمي افزود:هم اكنون تمامي ظرفيت هاي آبي استان در مدار قرار گرفته و ظرفيت رزروي نداريم و بيشتر نوبت بندي ها را با توجه به وضعيت توپوگرافي شهر ها ، در برخي مناطق مرتفع شهرهاي بندرعباس و بندرلنگه داريم .

وي همچنين شهرهاي سيريك، رويدر ، گوهران ، سردشت و هشتبندي را نيز از ديگر شهرهايي اعلام نمود كه بدليل خشكسالي هاي متوالي با مشكل كمبود آب مواجه اند و ايجاد ظرفيت هاي جديد آبي در اين شهر ها در حال اجراست

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:21 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: معاون تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از افزایش 7 درصدی صادرات کالا از تعاونی‌های مرزنشین استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش 7 درصدی صادرات تعاونی‌های مرزنشین هرمزگان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، موسی نجفی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت بیش از 63 هزار تن کالا به ارزش 14 میلیون و 466 هزار و 490 دلار به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق و هند صادر شده است.

وی خشکبار، مواد معدنی، میوه و تره‌بار، نمک صنعتی، سنگ‌آهن و خاک نسوز را از جمله بیشترین کالاهای صادر شده از تعاونی‌های مرزنشین عنوان کرد.

به گفته معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، در این مدت از طریق تعاونی‌های مرزنشین نیز 7 هزار و 530 تن کالا به ارزش بیش از 3 میلیون و 616 هزار دلار وارد کشور شده که 11 درصد کم‌تر از مدت مشابه سال گذشته بوده است، این کالاها شامل برنج، روغن، چای، شکر و انواع مواد غذایی بوده و از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد شده است.

نجفی ادامه داد: بیش از یک میلیون نفر از مردم هرمزگان عضو 46 تعاونی مرزنشین هستند که بیشتر این تعاونی‌ها در شهرستان‌های میناب، بندرلنگه و قشم فعال است.

وی تصریح کرد: جلوگیری از مهاجرت، تأمین کالا و مایحتاج مردم منطقه، ایجاد روحیه تعاون بین اعضا و کاهش مشکلات دولت در تأمین کالای مردم مناطق مرزی از اهداف تشکیل تعاونی‌های مرزنشین است.

نجفی هم‌چنین جلوگیری از مهاجرت ساکنان مرزی و تجارت غیر قانونی آنها، ایجاد امنیت اجتماعی و سیاسی مرزهای زمینی و جذب و بکارگیری سرمایه‌های سرگردان منطقه را از دیگر اهداف راه‌اندازی تعاونی‌های مرزنشین عنوان کرد.

یادآور می‌شود، تعاونی‌های مرزنشین سال 1363 با هدف جلوگیری از قاچاق کالا و برآورد نیاز مرزنشینان در استان‌های مرزی شامل چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان تأسیس و راه‌اندازی شد.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:20 ] [ مینووی ]

بندرعباس/ واحد مرکزی خبر/ اجتماعی

ماه رمضان ماه جوشش برکت و نهمین ماه از ماههای قمری و بهترین ماه سال است.
در این ماه فرصت پالایش و رویش دوباره به انسان داده می شود تا وجود خویش را از سستی و آلودگی و گناه بزداید و زمینه را برای رشد خود فراهم کند .
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تکیه بر روایات می گوید : خداوند ماه رمضان را تعیین کرد تا بندگان روح خود را در این ماه تقویت کنند.
حجت الاسلام زندوی با اشاره به آیات قرآنی ، با تقوا بودن را از مهمترین اهداف روزه داری می داند و می گوید : ماه رمضان هم برای فرد و هم جامعه یک فرصت است.
آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان هم با اشاره به استثنایی بودن ماه رمضان می گوید : اگر کسی در ماه مبارک رمضان که تمامی درهای رحمت خداوند باز است، آمرزیده نشود ظرفیت هدایت خود را از دست داده و ضرر بزرگی خواهد کرد.
با شروع ماه رمضان آیین ها ، آداب و رسوم مخصوص این ماه هم شروع می شود و هر استانی آداب و رسومی مشترک با سایر استانها و رسوم ویژه خود دارد که هرمزگان هم از این امر مستثنی نیست.
مردم هرمزگان ماه رمضان را ماه برکت می نامند و معتقدند منشا هر نوع درآمد و افزایش رزق و روزی یکسال در ماه رمضان رقم می خورد.
روزه داری بیشتر مردم این استان از اواخر ماه شعبان شروع می شود .
مردم هرمزگان به روزهای آخر ماه شعبان بویژه سه روز آخر ...


ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:19 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس میناب از کشف سه تن و 450 کیلوگرم مرغ قاچاق از یک خودرو و دستگیری یکی از عوامل دست‌اندرکار در سه فقره سرقت در روز گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف بیش از 3 هزار کیلوگرم مرغ قاچاق در میناب

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ابوالقاسم عرب‌زاده عصر امروز در نشست تشریح عملیات‌های مهم پلیس در حوزه استحفاظی میناب با بیان اینکه این شهرستان به دلیل موقعیت ویژه و قرارگیری در بین مسیر شرق کشور به بندرعباس و مرکز همواره در مباحث امنیتی انتظامی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است، اظهار داشت: پلیس همواره در این شهرستان با نظارت و تشدید کنترل‌ها سعی بر حفظ امنیت و مقابله با قاچاقچیان داشته است.

وی با اشاره به عملیات‌های اخیر پلیس در این شهرستان به عملیاتی اشاره کرد که منجر به کشف بیش از سه تن مواد مخدر شده است و در این راستا گفت: مأموران انتظامی مستقر در پاسگاه ایست و بازرسی شهید چغازردی شهرستان روز گذشته حین کنترل محور و خودروهای عبوری به  یک دستگاه خودرو یخچال‌دار مشکوک و آن را متوقف کردند.

این فرماندهی انتظامی افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو سه هزار و 450 کیلوگرم مرغ قاچاق و فاقد مجوز قانونی کشف و به همراه خودرو به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان میناب از کشف سه فقره سرقت منزل و دستگیری یکی از سارقان منزل طی دو روز گذشته در شهرستان خبر داد.

عرب‌زاده در این رابطه اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل و متواری شدن سارقان، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پر تلاش آگاهی شهرستان با گشت زنی محسوس و غیر محسوس، بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی و همکاری خوب مردمی یکی از سارقان منزل بنام معلوم را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی میناب خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی و تحقیقات فنی به عمل آمده به سه فقره سرقت منزل در سطح شهرستان اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:18 ] [ مینووی ]
بشاگرد - خبرگزاری مهر: بارندگیها روز گذشته و امروز در شهرستان بشاگرد موجب قطعی برق و آب شرب مردم برخی از شهرهای این شهرستان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رگبار و باران به همراه تگرگ و رعد و برق در شهر سردشت بشاگرد 300 مییلون ریال به شبکه معابر شهری این شهر خسارت وارد کرد.

این بارش باران که یک ساعت و نیم ادامه داشت، موجب خوشحالی اهالی این شهر شد ،اداره هواشناسی شهرستان بشاگرد میزان این را 46میلی متراعلام کرد.

راشد طیب شاهی شهردار شهر سردشت در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این بارندگی باعث آبگرفتگی معابر عمومی شهر شد و موجب وارد آمدن  300میلیون ریال خسارت به شبکه معابر شهری بلوار، خیابان و روشنایی معابر شد.

همچنین این بارندگیها موجب قطع 22 ساعته برق در شهرستان بشاگرد شد. باتوجه به استقرار بیش از 10 اداره شهرستان در شهر گوهران قطع 22 ساعته برق موجب اختلال در فعالیت ادارات این شهرستان وعدم انجام امورات مردم شد.همچنین این قطعی باغث فاسد شدن مواد غدایی مردم در سوپر مارکت ها و منازل مردم شد.

رئیس برق منطقه حوزه شرق هرمزگان علت این قطعی برق را بارندگی های اخیر و رعد و برق عنوان کرد و گفت: پست 230 کیلو ولت جگدان بر اثر رعد و برقاز مدار خارج شد که بلافاصله پس از رفع مشکل، برق بخش مرکزی شهرستان بشاگرد وصل شد.

سید مهدی موسوی افزود: پست 63 کیلو ولت بخش گوهران ساعت چهار صبح روز گذشته قطع شده بود که ساعت دو و 30 دقیقه بامداد امروز وصل شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون هیچگونه قطعی برق در شهرستان بشاگرد وجود ندارد.

شدت بارندگی ها همچنین موجب قطعی 48 ساعته آب در شهر گوهران شده است، با قطعی آب مردم آب شرب مورد نیاز خود را در مسافت دو کیلومتری این شهر از رودخانه با دهن روزه و با سر گداشتن دبه های آب تامین می کنند.

رئیس آب و فاضلاب شهری بشاگرد در گفتگو با خبرنگار مهر علت این قطعی آب را رعد و برق که موجب سوختن فیوز ترانز برق شبکه آب عنوان کرد.

محمد شهسواری افزود: به علت نبود برق دیروز قادر به تشخیص علت نبودیم ولی متاسفانه امروز با وصل برق علت پیدا کردیم.

وی اضافه قطعه سوخته شده را در شهرستان میناب خریداری شده که به محض رسیدن قطعه آب این شهر وصل می شود.

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391 ] [ 14:16 ] [ مینووی ]

در حالي يک هفته بيشتر به پايان ماه مبارک رمضان باقي نمانده است که سبد کالاي کارمندي که از سوي دولت وعده داده شده بود، هنوز به دست بيشتر کارمندان نرسيده است. به گزارش مهر، در حالي که چند روز به آغاز ماه مبارک رمضان باقي نمانده بود، دولت اعلام کرد که به 2 ميليون کارمند خود سبد کالاي کارمندي رايگان به ارزش 150 هزار تومان خواهد داد. اين سبد قرار بود که شامل کالاهايي همچون برنج، مرغ، شکر، قند، روغن و گوشت باشد و از سوي مباشراني که تعيين شده بود، در اختيار دستگاه‌هاي دولتي قرار گيرد. بر اين اساس، قرار بر اين شد اين سبد کالايي شامل 20 کيلوگرم برنج، 10 کيلوگرم مرغ، 5 کيلوگرم شکر و يک حلب روغن5/4 کيلويي جامد باشد. آن روزها مانور زيادي بر روي اين سبدهاي کالايي داده شد و بازار هم اندکي به اين خبر واکنش نشان داد و قيمت بسياري از اقلام نيز براساس انتشار همين اخبار در بازار کاهش يافت. اين در شرايطي است که در سال گذشته نيز دولت اعلام کرد که سبد کالاي کارمندي به کارمندان دولت اختصاص خواهد يافت، اما آنقدر اين کار به طول انجاميد و در نهايت هم تامين اعتبار لازم صورت نگرفت که کارمندان نااميد از دريافت اين سبد کالايي شدند؛ ولي با اعلام مجدد ارايه اين سبد کالايي، باز هم کارمندان اميدوار شدند که اين سبد کالايي را دريافت خواهند کرد. حال که ماه مبارک رمضان تنها يک هفته ديگر، مهمان خانه کارمندان است، اما هنوز سبد کالاي کارمندي به دست آنها نرسيده و همچنان چشم‌انتظاري در اين رابطه براي کارمندان پابرجا است. از سوي ديگر، خبرها حکايت از آن دارد که بسياري از کارمندان دستگاههاي دولتي، تاکنون اين سبد کالايي را دريافت نکرده‌اند، در حالي که برخي از کارمندان دولت در شرايطي که مرغ تامين اعتبار نشده است، حتي مرغ رايگان نيز دريافت کرده‌اند.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:38 ] [ مینووی ]

مدیرکل دفتر اطلاعات آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال 10 اسم برتر ایرانیان در سه ماه اول سال جاری را اعلام کرد.
 
علی اکبر محزون در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: براساس اطلاعات جمع آوری شده 10 اسم اول پسران در سه ماه اول سال جاری در کشور به ترتیب امیرعلی، ابوالفضل، امیر حسین ، محمد طه ، علی، محمد ، امیر محمد ، حسین ، مهدی  و طاها است.
 
وی تاکید کرد: اسامی پسران در مقایسه با اطلاعات سال گذشته از تغییری برخوردار نبوده بطوریکه سال 90 نیز سه اسم اول در کشور امیر علی، ابوالفضل و امیرحسین بوده است.
 
مدیرکل دفتر اطلاعات آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال در مورد اسامی دختران نیز گفت: فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، زینب ، ریحانه ، هستی، یسنا، ستایش ، فاطمه زهرا و ثنا نیز 10 اسمی هستند که اغلب خانواده های ایرانیان برای دختران خود انتخاب کرده اند.
 
به گفته محزون، سال گذشته سه اسم اول دختران نیز به ترتیب فاطمه، زهرا و ستایش بود اما در سه ماه اول امسال ستایش جای خود را به نازنین زهرا داده و همچنین اسامی مانند یسنا و ثنا نیز به 10 اسم اول دختران اضافه شده است.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:35 ] [ مینووی ]

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال لیست باشگاه‌های بدهکار در دسته‌های اول، دوم و سوم را اعلام کرد.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده در مورد باشگاه‌های بدهکار عنوان کرد: روز گذشته در گفت و گویی که داشتم به صورت مفصل درباره باشگاه های بدهکار صحبت و اعلام کردم قرار است پس از عید فطر به وضعیت باشگاه های بدهکار لیگ های یک، دو و سه رسیدگی کنیم. روز 4 شهریور باشگاه های بدهکار در لیگ یک برای رسیدگی به وضعیتشان به فدراسیون فوتبال می آیند و همچنین باشگاه های لیگ دو و سه بدهکار روز 5 شهریور به وضعیتشان رسیدگی خواهد شد.

حسن زاده تاکید کرد: برای این باشگاه ها در صورت عدم تسویه حساب حکم صادر می شود که شامل کسر امتیاز و شروع آنها در لیگ هایشان با امتیاز منفی خواهد بود.

وی در پایان لیست باشگاه های بدهکار را به شرح زیر اعلام کرد:

استقلال اهواز، پیام مشهد، نساجی مازندران، ابومسلم مشهد، آلومینیوم هرمزگان، تربیت یزد، شاهین بوشهر، اتکا گلستان، صنعت ساری(مهرکام پارس)، پرسپولیس زاهدان، ماشین سازی تبریز، ایرانجوان بوشهر، پاس همدان، شموشک نوشهر، همای جوانرود، مخابرات فارس، افتخار خراسان جنوبی، تربیت یزد، فولاد نظنز، عقاب مازندران، نوژن شهرداری نوشهر، پاسارگاد بجنورد، شهرداری بندرعباس، مس سرچشمه، نفت وگاز گچساران، بام شهرکرد، فدک یاسوج، کاوه تهران، ذوب آهن اردبیل، شاهین اهواز، استیل آذین، برق شیراز، کوثرلرستان، شهرداری زنجان(توسعه روی)، سرخپوشان دلوارافزار، آلومینیوم اراک(همیاری)، تیم فوتسال استقلال تهران، تیم فوتسال پرسپولیس تهران

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:34 ] [ مینووی ]

رئیس جمهور گفت‏:‏ به دنبال کاهش درآمدهای نفتی ، بودجه دستگاه های دولتی کاهش یافته است‏.‏ 

به گزارش شبکه ایران " رحیم ممبینی " افزود‏:‏ هفته گذشته کمیته تخصیص بودجه، یک جلسه فوق العاده تشکیل داد و متناسب با درآمدهای نفتی وصول شده توسط دولت ، بودجه هشت ماهه دستگاهها را تا پایان سال تعیین کرد ‏.‏ 

ممبینی کاهش درآمدهای نفتی را علت تغییر در بودجه دستگاه ها عنوان و ابراز امیدواری کرد، مشکل کاهش درآمدهای نفت ، از طریق راه هایی که در وزارت نفت پیگیری می شود ، بر طرف شود‏.‏ 

وی افزود‏:‏ ما وظیفه داریم برای آینده برنامه داشته باشیم و باید به دستگاه ها گفته شود که تعهد بیش از میزان بودجه ایجاد نکنند‏.‏ 

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی، در مورد میزان کاهش بودجه دستگاهها گفت‏:‏ کاهش بودجه تخصیصی دستگاه ها متفاوت بوده برخی ‏10‏ درصد و برخی ‏15‏ درصد کاهش بودجه داشتند‏.‏ 

ممبینی توضیح داد ‏:‏دستگاهها یک بودجه مصوب و یک بودجه تخصیصی دارند‏.‏ 

بودجه تخصیصی در کمیته تخصیص که هر سه ماه یکبار تشکیل جلسه می دهد ، تعیین و به دستگاه ها ابلاغ می شود‏.‏ 

وی افزود‏:‏ در کمیته تخصیص ، ابتدا میزان درآمدهای وصول شده محاسبه می شود و بر اساس درآمد ، تخصیص بودجه صادر و دستگاهها می تواند از خزانه پول بگیرند ‏.‏  

اولویت نخست دولت ، پرداخت حقوق کارکنان است ‏

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی ، از اولویت بندی بودجه دستگاههای دولتی متناسب با درآمدهای نفتی خبر داد و گفت‏:‏ اولویت نخست پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت است ‏.‏ این موضوع به دستگاهها نیز ابلاغ شده و مدیران دستگاهها باید پرداخت ها را تنظیم کنند و هزینه اضافه ایجاد نکنند ‏.‏ 

ممبینی در مورد حذف اضافه کار کارکنان دولت گفت‏:‏ در مورد پرداخت اضافه کار و پرداخت های رفاهی ، دستگاهها باید مدیریت کنند و این موضوع بستگی به تصمیم رئیس دستگاه دارد که برابر با اولویت ها برنامه ریزی کند که اولویت اول پرداخت حقوق و مزایا و "پرداخت های اجتناب ناپذیر" است ‏.‏ 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در بودجه کل کشور ، دو نوع پرداختی "اجتناب ناپذیر" و "اجتناب پذیر" داریم ، اظهار داشت ‏:‏ حقوق و مزایای کارکنان در ردیف پرداخت های اجتناب ناپذیر قرار دارد ‏.‏  
ممبینی در مورد حذف اضافه کار و پرداخت های رفاهی از ردیف پرداخت های اجتناب ناپذیر گفت‏:‏ اضافه کار و پرداخت های رفاهی هیچگاه جزوه ردیف اجتناب ناپذیر نبوده و فقط حقوق و مزایای کارکنان که در حکم کارگزینی قید شده ، در ردیف پرداخت های اجتناب ناپذیر قرار دارد ‏.‏  
 
تخصیص بودجه از اختیارات دولت است 

ممبینی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت بدون مصوبه مجلس می تواند بودجه دستگاهها را تغییر دهد ؟ اظهار داشت ‏:‏ بر اساس برنامه پنجم توسعه و قانون برنامه و بودجه مصوب سال ‏1351‏ ، تغییر بودجه بر اساس درآمدهای وصولی ، از اختیارات دولت است و نیاز به مصوبه مجلس در این زمینه نیست ‏.‏ 

وی افزود‏:‏ این موضوع در نشست مشترک مسئولان معاون برنامه ریزی و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شد و آندسته از نمایندگان که با نظام بودجه ریزی آشنایی دارند ، این موضوع را تایید می کنند ولی برخی افراد غیر کارشناس موضوع را جور دیگری وانمود می کنند، در حالیکه در قانون برنامه پنجم تاکید شده که تخصیص بودجه باید متناسب با درآمد باشد و تخصیص از اختیارات دولت است ‏.‏

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:32 ] [ مینووی ]

معاون سازمان سنجش با اشاره به زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سال 91 گفت: نتایج نهایی این آزمون تا سیزدهم شهریور ماه اعلام می‌شود. جلال طباطبایی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر افزود: در این دوره حدود 83 هزار و 469 نفر در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شوند.

وی افزود: به دلیل ورودی استعدادهای درخشان از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد، تعداد ورودی دوره کارشناسی ارشد 91 از این تعداد هم بیشتر خواهد شد. معاون سازمان سنجش همچنين گفت: ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان از 10 تا 20 شهریور در دانشگاه‌های پذیرنده انجام می‌شود.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:29 ] [ مینووی ]

تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1391/05/23
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از کاهش 45 درصدی حجم جریان های سطحی آب در 10 ماه سال آبی جاری در مقایسه با میانگین درازمدت خبر داد.
سال آبی از مهر آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ، محمد حاج رسولیها گفت: حجم روان آب های سطحی کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهر90) تا پایان تیر به 46 میلیارد و 485 میلیون مترمکعب رسیده است.
وی افزود: جریان های سطحی در این مدت ، رتبه 35 را در 44 سال اخیر به خود اختصاص داده است.
حاج رسولیها گفت : حجم کل روان آب های سطحی در دوره مشابه سال آبی گذشته 39 میلیارد و 236 میلیون مترمکعب و در دوره مشابه بلندمدت 83 میلیارد و 797 میلیون مترمکعب بوده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: حجم روان آب های سطحی کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته 18 درصد افزایش نشان می دهد.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:27 ] [ مینووی ]

مدير كل روابط عمومي جمعيت هلال احمر ايران با اشاره به اعلام آمادگي برخي كشورها براي ارسال كمك به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي گفت: هلال احمر نيازي به كمك‌هاي بين‌المللي ندارند.

پويا حاجيان در گفت و گو با ايسنا، با بيان اينكه پس از وقوع زمين‌لرزه هلال احمر تركيه به عنوان اولين كشور ضمن ابراز همدردي، براي ارسال كمك‌هاي امدادي به زلزله‌زدگان اعلام آمادگي كرد، گفت: پس از آن نيز صليب‌سرخ تايوان، صليب‌سرخ سنگاپور، فدراسيون بين‌المللي جمعيت‌هاي هلال احمر و صليب سرخ، دفتر يونيسف در تهران، دفتر پزشكان بدون مرز، صليب‌سرخ آلمان، دفتر منطقه‌اي صليب‌سرخ در نامه‌هاي جداگانه ضمن ابراز همدردي، آمادگي خود را براي ارسال كمك‌هاي امدادي به مناطق زلزله زده اعلام كردند.

وي با بيان اينكه تعدادي از سفارت‌خانه‌هاي كشورهاي خارجي در ايران نيز ضمن ارسال نامه‌هاي جداگانه از آمادگي كشورشان براي ارسال كمك‌هاي بشردوستانه به مناطق زلزله‌زده خبر دادند گفت: با توجه به توانايي جمعيت هلال احمر در پوشش امدادي مناطق زلزله‌زده، نيازي به كمك‌هاي بين‌المللي نيست.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:18 ] [ مینووی ]

تهران / واحد مرکزی خبر/ مکتوب 1391/05/23
رئیس گروه مشاوره تربیتی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از تمدید زمان فعالیت پایگاه های مشاوره انتخاب رشته در پایتخت تا ساعت 12 روز چهارشنبه 25 مرداد خبر داد.
ابوالفضل رحمانی در مصاحبه با خبرنگار ما افزود: تا زمانی که مهلت انتخاب رشته تمدید شود ، این پایگاه ها به فعالیتشان ادامه می دهند.
وی با توصیه به داوطلبان برای دقت در انتخاب رشته گفت : داوطلبان هیچ محدودیتی در انتخاب رشته های نیمه متمرکز ندارند و اگر تمایل داشته باشند می توانند کدرشته های نیمه متمرکز را که واجد شرایط انتخاب آن هستند ثبت کنند.
رحمانی افزود: داوطلبانی که صلاحیت علمی لازم را از میان کدرشته های نیمه متمرکز انتخاب شده کسب کنند متناسب با اولویت انتخابشان حداکثر تا دو کد رشته برای آزمون های علمی ، مصاحبه و معاینه معرفی می شوند.
وی گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ، اعم از کسانی که در یک یا چند گروه آزمایشی شرکت کرده باشند فقط یک برگه انتخاب رشته اینترنتی را می توانند تکمیل کنند که حداکثر صد رشته در آن قابل درج است.
رحمانی افزود: داوطلبان توجه داشته باشند که در انتخاب رشته نهایی ، رتبه کل در کارنامه اولیه در گزینش آنان موثر نیست و فقط به رتبه هایشان در زیرگروه ها دقت کنند.
رئیس گروه مشاوره تربیتی آموزش و پرورش شهر تهران گفت : داوطلبان به هنگام ثبت کد رشته ها توجه کنند که تا وقتی رسید 15 حرفی کدرهگیری را دریافت نکرده اند انتخاب رشته آنان پایان نیافته است.
وی افزود: داوطلبان فقط یکبار فرصت ثبت رشته های انتخابی دارند و پس از ثبت کد رشته ها در سامانه اینترنتی و دریافت رسید 15 حرفی کد رهگیری دیگر اصلاح رشته های انتخابی ممکن نیست.
رحمانی توصیه کرد : داوطلبان برای ثبت کدرشته های انتخابی از فرد مورد اعتمادشان کمک بگیرند به نحوی که یکی کدرشته ها را بخواند و دیگری آن را ثبت کند و پس از ثبت نهایی یکبار دیگر آن را بررسی کنند.
بنا بر اعلام مسئولان آموزش و پرورش شهر تهران ، میزان مراجعه داوطلبان به 78 پایگاه مشاوره انتخاب رشته در مناطق تهران در مقایسه با پارسال 35 درصد افزایش یافته است.
شمار پایگاه های مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی در مقایسه با پارسال حدود 65 درصد افزایش یافته است. این پایگاه ها از 11 سال پیش در تهران دایر می شود.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:15 ] [ مینووی ]

سرویس: رسانه هاي ديگر - رسانه ديگر

دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ 

" کرفس، گياهي است که معمولاً در مناطق مديترانه‌اي کشت مي‌شود. از اين گياه که طعم شوري دارد، به عنوان ماده افزودني در تهيه سوپ و آب ميوه استفاده مي‌شود. "

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه خراسان، کرفس ميزان زيادي هورمون گياهي و روغن طبيعي دارد که به عملکرد سيستم مرکزي عصبي کمک مي‌کند. برخي فوايد اين گياه را در زير مي‌خوانيد:

* آب آن تسکين‌دهنده است.

آب کرفس سموم بدن و در نتيجه احتمال تشکيل سنگ کليه و کيسه صفرا را کاهش مي‌دهد. تشکيل اين سنگ‌ها در مواردي به عفونت يا بيماري عضو منجر مي‌شود.

*ويتامين C موجود در کرفس باعث حفظ سلامت سيستم ايمني بدن مي‌شود.

*خاصيت ضدالتهابي دارد و ناراحتي‌هاي مربوط به التهاب مانند آرتريت را درمان مي‌کند.

*«کوما رينز» موجود در آن براي پيش‌گيري از سرطان موثر است.

*«فيتاليدز» اين گياه با افزايش ترشح اسيد صفرا، ميزان کلسترول را کاهش مي‌دهد.

*«فيتاليدز» با شل کردن عضله و گشادشدن رگ‌ها، فشار خون را کاهش مي‌دهد. کلسيم، منيزيم و پتاسيم موجود در آن فشار خون را تنظيم مي‌کند.

* از آنجا که کرفس کم‌کالري و سرشار از فيبر است، به کاهش وزن کمک مي‌کند.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:14 ] [ مینووی ]

روزنامه ایران، ارگان مطبوعاتی دولت در شماره دیروز خود نوشت: اكبر تركان از مديران نزديك به كارگزاران سازندگي كه اخيرا از سوي غلامرضا شافعي (مديرعامل سازمان ايدرو) به عنوان رييس هيات مديره شركت مديريت طرح‌هاي صنعتي ايران منصوب شده بود، با دستور مستقيم رييس‌جمهور بركنار خواهد شد.

ایران نوشت: اكبر تركان كه در دولت‌هاي هاشمي و خاتمي، مناصبي چون استانداري و وزارت راه را بر عهده داشت و در دولت نهم نيز معاون وزير نفت بود، پس از بركناري از اين سمت، شروع به انتقادهاي تخريبي از دولت كرد و تا جايي پيش رفت كه به حمايت از رقیب اصلی احمدی‌نژاد در انتخابات 88 پرداخت

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:12 ] [ مینووی ]

روزنامه ایران، ارگان مطبوعاتی دولت در شماره دیروز خود زیر عنوان «نامه پراکنی دو وزیر معزول» نوشت: در حالي كه پروژه هماهنگ و دامنه‌دار سلب اختيارات و مسووليت‌هاي رييس‌جمهور چندي است آغاز شده، اخبار واصله به خبرنگار ایران، حاكي از تحرك ويژه دو وزير سابق دولت در اين خصوص است.

بر اين اساس وزراي دو وزارتخانه مهم و حياتي دولت‌هاي نهم و دهم كه هر دو نيز توسط رييس‌جمهور از مسووليت‌هاي خود عزل شده بودند، طي روزهاي گذشته نامه‌اي را خطاب به يكي از مقامات عالي‌رتبه نظام تهيه و تنظيم كرده‌اند كه در آن پيشنهاد شده با توجه به وضعيت حساس و بحراني كشور ستادي متشكل از روساي قواي سه‌گانه و برخي از عقلاي ديگر تشكيل و مديريت مسائل اجرايي را طي يك سال آينده برعهده گيرد! بر اين اساس دولت عملا از تمام مسووليت‌هاي اجرايي خود خلع شده و عملا هيچ نقشي در مديريت كلان كشور نخواهد داشت. اين دو وزير سابق كه البته هر دو نيز جزو نامزدهاي احتمالي انتخابات رياست‌جمهوري هستند، همچنين با مراجعه به ساير اشخاصي كه به هر دليلي از دولت‌هاي نهم و دهم جدا شده‌اند از آنها خواسته‌اند در اين پروژه خاص همراهي و نامه فوق را امضا كنند كه البته جز در يك مورد با مخالفت ساير افراد روبه‌رو شده‌اند.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:10 ] [ مینووی ]

وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق سال 91 فرهنگیان گفت: بدهی‌های فرهنگیان شهر تهران به صورت کامل پرداخت شده و بدهی مابقی فرهنگیان کشور را نیز تا پایان مردادماه پرداخت می‌کنیم.


به گزارش مهر حميدرضا حاجي‌بابايي در خصوص به‌کارگیری 20 هزار خدمتکار با تحصیلات پنجم ابتدایی و سوم راهنمایی نیز گفت: در سال‌های اخیر موضوع مدرسه‌سازی توسط خیرین رونق یافته است و خیرین از ما می‌خواهند که افرادی برای نگهداری از این مدارس به کار بگیریم. 20 هزار خدمتکار را به صورت قراردادی به کار گرفته‌ایم که این افراد متاهل بوده و سن آنها بین 20 تا 30 سال است.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:8 ] [ مینووی ]
به علت کاهش شدید آب سد استقلال میناب ، چاههای اضطراری این دشت وارد مدار شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران بندرعباس سرپرست امور منابع آب شهرستان میناب گفت: در پی کاهش بارندگیها در سال آبی جاری و تاثیر خسکسالیها هزار لیتر در ثانیه آب از سد استقلال میناب به بندرعباس منتقل می شود که باید هزار و 500 لیتر در ثانیه باشد.

زارعی افزود: بهره برداری از 15 حلقه چاه اضطراری موجود در بستررودخانه میناب برای تامین 500 لیتر کمبود آب بندرعباس آغاز شده است.

او گفت: به علت کمبود بارندگی از سال 89 تاکنون و کاهش آب سد استقلال میناب ، آب مورد نیاز کشاورزان و صیفی کاران مینابی قطع و میزان 700 لیتر در ثانیه آب مورد نیاز آنان از طریق شرکت میناب رود تامین می شود.

در سالهای اخیر برای تامین آب باغداران شهرستان میناب 58 حلقه چاه در میناب حفر شد که هزار و 200 لیتر آب در ثانیه از آن برداشت می شود.

هم اکنون سد استقلال میناب ظرفیت ذخیره 80 میلیون متر مکعب آب را در دریاچه خود دارد که 38 میلیون متر مکعب آن قابل برداشت است اما به علت لایروبی نکردن و نامشخص بودن لجن موجود در کف دریاچه میزان باقی مانده ذخیره آب این سد در حد حدس و گمان است.

زارعی گفت: برای اندازه گیری لجن موجود در کف دریاچه به دستگاه هیدروگرافی نیاز است که در روزهای آینده بر اساس قرار داد منعقد شده و با یک شرکت تشخیص آن آغاز می شود .

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:7 ] [ مینووی ]

سرویس: استان ها - هرمزگان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: موضوع اختصاص اعتبارات ویژه مقابله با خشکسالی جهت اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال درحال پیگیری است.

"محسن یکتاپور" در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خلیج‌فارس، با اعلام این خبر افزود: 15 پروژه آبخیزداری در قالب پنج طرح با اعتبار 60 میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی در قالب برنامه آبخیزداری در سال 1391 در سطح استان اجرا می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، اظهار کرد: پروژه‌های مذکور در شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، حاجی‌آباد، بندرخمیر، میناب، سیریک، رودان و بشاگرد اجرا خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط خشکسالی حاکم بر استان و حجم درخواست‌های مردمی رسیده به اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری از سراسر استان، موضوع اختصاص اعتبارات ویژه مقابله با خشکسالی جهت اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال آماده در حال پیگیری است.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:4 ] [ مینووی ]
در آغاز فصل جدید لیگ دسته دوم فوتبال کشور نمایندگان گیلان حریفان خود را شناختند.
 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان تیم های فوتبال چوکای تالش و شهرداری لنگرود در گروه اول و سپیدرود رشت در گروه دوم این رقابت ها حضور دارند که در هفته اول چوکا و سپیدرود به ترتیب از دارتاک لرستان و البدر بندر کنگ میزبانی خواهند کرد و شهرداری لنگرود مهمان نماینده میناب خواهد بود.

لیگ دسته دوم فوتبال کشور با حضور 26 تیم در دو گروه از بیست و ششم شهریور آغاز می شود.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 13:4 ] [ مینووی ]

کرمان - خبرگزاری مهر: وجود خانه های با عمر متوسط بیش از 50 سال و بافت فرسوده در کلانشهر زلزله خیز کرمان که جمیعتی نزدیک به یک میلیون نفر را در خود جای داده به تهدیدی بالقوه تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، استان کرمان 18 گسل فعال زلزله خیز دارد و آمار نشان می دهم یک سوم تلفات ناشی از زمین لرزه های یکصد سال اخیر ایران در کرمان روی داده است که در این میان زمین لرزه بم نقش قابل توجهی در افزایش این آمار دارد.

هر گوشه از کرمان را که بر روی نقشه زلزله نگاری مورد مطالعه قرار دهید بر روی یکی از خطرناکترین گسلهای استان قرار دارد.
 
مطالعه بر روی گسلهای و صدها گسله ای که از آنان انشعاب می شود نشان می دهد اکثر نقاط جمعیتی استان کرمان تحت تاثیر گسل ها قرار دارند.
 
اما تراکم بیشترین گسلهای استان کرمان در شمال استان قرار دارد که موجب بروز زمین لرزه های شدید طی سالهای اخیر در این مناطق شده اند و حرکت گسلهای زلزله خیز نیز هم اکنون از شمال به سمت جنوب در حال روی دادن است.
 
 نکته نگران کننده در این زمینه وجود هزاران خانه غیر مقاوم به خصوص در مناطق شهری استان کرمان است این درحالی است که با اقدامات صورت گرفته اکثر منازل روستایی در مناطق زلزله خیز مقاوم سازی شده اند و احتمال بروز خسارات در این مناطق به شدت کاهش یافته است.
 
ادامه هشدارها در خصوص مقاوم سازی کلانشهر کرمان/ احتمال بروز زمین لرزه وجود دارد
 
بالاتر بودن جمعیت در مناطق شهری به خصوص کلانشهر کرمان با توجه به احتمال بروز زمین لرزه شدید در این شهر به یکی از نگرانیهای زمین شناسان تبدیل شده است که طی سالهای اخیر به خصوص پس  ....

ادامه مطلب
[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 12:49 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از افزایش هفت درصدی صادرات کالا از تعاونیهای مرزنشین استان در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی نجفی صبح دوشنبه در نشست مطبوعاتی که در دفتر وی برگزار شد، بیان داشت: در این مدت بیش از 63 هزار تن کالا به ارزش 14 میلیون و 466 هزار و  490 دلار به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق و هند صادر شد.

وی، خشکبار، مواد معدنی، میوه و تره بار، نمک صنعتی، سنگ آهن وخاک نسوز را از جمله بیشترین کالاهای صادرشده از تعاونیهای مرزنشین عنوان کرد.

به گفته نجفی، در این مدت از طریق تعاونی های مرزنشین نیز هفت هزار و530 تن کالا به ارزش بیش از سه میلیون و 616 هزار دلار وارد کشور شده که 11 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بود که این کالاها شامل برنج، روغن، چای، شکر و انواع مواد غذایی است که از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد شده است.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه بیان داشت: بیش از یک میلیون نفر از مردم هرمزگان عضو46 تعاونی مرزنشین هستند که بیشتر این تعاونیها در شهرستانهای میناب، بندر لنگه و قشم فعال است.

جلوگیری از مهاجرت، تأمین کالا و مایحتاج مردم منطقه، ایجاد روحیه تعاون بین اعضاء و کاهش مشکلات دولت در تأمین کالای مردم مناطق مرزی از اهداف تشکیل تعاونی‌های مرزنشین است.

جلوگیری از مهاجرت ساکنان مرزی، اهرمی برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی، جلوگیری از تجارت غیرقانونی ساکنان مناطق مرزی، ایجاد امنیت اجتماعی وسیاسی مرزهای زمینی و جذب و به کارگیری سرمایه های سرگردان منطقه از دیگر اهداف راه اندازی تعاونیهای مرزنشین است.

تعاونیهای مرزنشین سال 1363 با هدف جلوگیری از قاچاق کالا و برآورد نیازمرزنشینان در استانهای مرزی شامل چهار استان سیستان بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان تأسیس و راه اندازی شد.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 12:43 ] [ مینووی ]

بندرعباس/ واحد مرکزی خبر/ اقتصادی

کاشت گوجه فرنگی خارج از فصل در 14 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی هرمزگان آغاز شد .
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان پیش بینی کرد از این زمین ها 420 هزار تن محصول برداشت و روانه بازار شود .
آقای صادقی مهمترین مناطق تولید گوجه فرنگی خارج از فصل را شهرستانهای پارسیان،کهورستان بندرخمیر، بندرعباس ، میناب و رودان اعلام کرد.
وی گفت: برای کاشت گوجه فرنگی در هرمزگان امسال از 224 میلیون نشاء استفاده می شود .
کاشت این محصول تا آبان ادامه دارد و برداشت آن از آذر تا اردیبهشت سال آینده است .
محصول تولیدی علاوه بر تامین نیاز استان ، به مناطق دیگر کشور از جمله استانهای تهران، فارس و اصفهان ارسال می شود.
هرمزگان رتبه چهارم تولید گوجه فرنگی خارج از فصل را در کشور دارد.
اکنون کاشت خارج از فصل بادمجان هم در هرمزگان از چند روز پیش آغاز شده است .
هرمزگان رتبه نخست تولید بادمجان زمستانه کشور را دارد .
این استان چهارمین تولید کننده سبزی و صیفی در فصل زمستان است و محصولات تولیدی آن نقش بسزایی در تنظیم بازار کشور دارد .
فلفل، خیار، کدو، هندوانه و سبزیجات برگی، از دیگر محصولات تولیدی خارج از فصل در هرمزگان است.

[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 12:38 ] [ مینووی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در اين وبلاگ سعي ميشود اخبار ؛ مسائل ؛ مشكلات و تنگناهایی كه بر سر راه رشد و شكوفايي شهرستان های شرقی استان هرمزگان قرار دارد بررسي و تبادل نظر گردد و نظرات كارشناسي عزيزان را مورد تجزيه و تحليل قرار دهيم البته توانمنديهاي این شهرستانها را هم بازگو مي كنيم مديريت سايت بر این مهم واقف است که بدون مشارکت و همکاری مردم هیچ کار و ایده ای به پیش نخواهد رفت پس بمنظور هر چه پر بار تر شدن مطالب این وبلاگ از تمامي عزيزان که می توانند ما را یاری نمایند عاجزانه تقاضا دارد با نقطه نظرات سازنده خود ما را ياري نمائيد . با تشكر
مديريت سايت
minoovi
امکانات وب

RSS

POWERED BY

BLOGFA.COM


خطاطي نستعليق آنلاين
استخاره آنلاین با قرآن کریم